Spomienka na Milana Lasicu: Poznáte jeho legendárne výroky?

Milan Lasica si počas svojho života získal vďaka svojmu nadhľadu, humoru a múdrosti obrovskú popularitu u Slovákov aj Čechov. Nedávno nás však všetkých zaskočila smutná správa o jeho smrti. Zaspomínajte si s nami na tohto legendárneho herca, spisovateľa, humoristu, textár a režiséra v našom nasledujúcom kvíze. Dokážete identifikovať a správne doplniť všetky jeho slávne výroky?

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 15 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. "Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami. Na Slovensku nemusia, pretože...?

#2. "Nové myslenie je ako nové topánky..."

#3. "Naša sila bola vždy ..."

#4. "Starý človek má tú výhodu, že…"

#5. Čo si Milan Lasica zvolil, keď bol postavený pred voľbu: "Kôň, alebo motorka?"

#6. "Človek má päť zmyslov. Koľko má nezmyslov, to sa nedá spočítať." Kto je autorom tohto výroku, ktorý je mylne pripisovaný Milanovi Lasicovi?

#7. Čo odpovedal Milan Lasica na otázku, kam by išiel, ak by si mal vybrať dovolenku v Českej republike?

#8. "Daj nám pokoj. Keď doja, tak doja," predniesol Milan Lasica ako?

#9. Keď zomrel Július Satinský, povedal Lasica: "Stále čakám, že sa z mobilu ozve to tvoje povestné..."

#10. Povedal nasledujúci výrok Milan Lasica? "Schyľuje sa k stretu civilizácií a my sa nemôžeme len tak nečinne prizerať, ako islam ovládne Európu. Picasso, Beethoven, Einstein, Newton... To všetko boli kresťania. Poznáte nejakého moslimského vedca alebo umelca?"

Tento údajný výrok vymyslela v roku 2015 recisistická facebooková stránka ako vtip.

#11. Povedal nasledujúci výrok Milan Lasica? "Šťastie je buď povahová črta, alebo je to program, ktorý si vytýčite. Povedal to jeden ruský humorista. Keď chceš byť šťastný, tak buď. A netreba okolo toho robiť všelijaké analýzy a cirkusy. Aj tak si nepomôžete."

#12. Povedal nasledujúci výrok Milan Lasica? "Mali by sme si uvedomiť, že prichádzajú sem (utečenci), pretože je tu lepšie. K nám však neprichádzajú. Pokiaľ ide o našu krajinu, tak sa jej vyhýbajú, takže predsa len tu nebude tak dobre ako vo Švajčiarsku."

#13. Povedal nasledujúci výrok Milan Lasica? "Na Slovensku máme množstvo skvelých humoristov. Ale Ibimu Maigovi sa vyrovná len Peter Marcin."

Výrok si vymyslela recesistická stránka Zomri.

#14. Povedal nasledujúci výrok Milan Lasica? "Zákazy, príkazy, nariadenia, poučenia, ktorým už človek prestáva rozumieť a vyznať sa v nich je priam nemožné. Kamery nás sledujú na každom kroku. Kdekoľvek sa pohneme, sme pod kontrolou. Všetko je evidované, zaznamenané a to všetko pre našu 'bezpečnosť'. Každá správa, každá pošta, každý telefonát, každá platba, každý mail, každý, niekedy veľmi súkromný pohyb, je pod organizovaným dohľadom."

Úryvok je z textu, ktorý sa na internete objavuje už od roku 2011. Má názov “Radosť vládnuť tomuto svetu” a Lasica s ním nemá nič spoločné. Už v roku 2011 Milan Lasica povedal, že je to podvrh, od ktorého sa dištancuje a protestuje proti zneužitiu svojho mena.

#15. Povedal nasledujúci výrok Milan Lasica? "Vytratila sa láska, porozumenie, ľudskosť, tolerancia, teplo rúk, sklon pred šedinami. Nepoznáme suseda, nevieme, aký plat má vlastná žena či muž. Nesmieme dať po zadku vlastnému dieťaťu, ak nechceme mať problémy s úradmi."

Úryvok je z textu, ktorý sa na internete objavuje už od roku 2011. Má názov “Radosť vládnuť tomuto svetu” a Lasica s ním nemá nič spoločné. Už v roku 2011 Milan Lasica povedal, že je to podvrh, od ktorého sa dištancuje a protestuje proti zneužitiu svojho mena.

Dokončiť

Výsledky

-