Preskočiť na obsah
Home » Poznáte najchytľavejšie letné filmy? Overte si vaše vedomosti v našom kvíze

Poznáte najchytľavejšie letné filmy? Overte si vaše vedomosti v našom kvíze

Tak ako napríklad k Vianociam už ikonicky patrí komédia Sám doma alebo rozprávka Tri oriešky pre Popolušku, aj leto má svoje kultové filmy. Sú horúce i romantické, skrátka legendárne. Orientujete sa v nich?

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Pomáda, film z roku 1978, si získala srdcia mnohých divákov. Aké tajomstvo sa však spája s predstaviteľkou hlavnej hrdinky Sandy, herečkou Oliviou Newton?

V podstate nikto z hercov nemal vek na študenta strednej školy, aj John Travolta alias Danny mal už veľa cez dvadsať.

 

#2. K domácim letným filmom patrí bezpochyby snímka Stretnutie v júli (Setkání v červenci). Na ktorom českom zámku sa film natáčal?

Dnes neprístupný zámok v českej obci Vidice v okrese Kutná Hora sa objavil tiež v seriáli Život na zámku, tam bol ale prekrstený na Temniště.

 

#3. V letnom muzikáli s názvom Starci na chmelu sa bez požehnania úradov zosobášili?

#4. Jennifer Grey a Patrick Swayze sa vo filme Hriešny tanec predstavili ako postavy?

Skutočná Baby sa volala Eleanor Bergstein a bola to spisovateľka, ktorá na základe svojich zážitkov napísala k filmu scenár. Za postavou Johnnyho Castle-a sa skrýva tanečník Michael Terrace, ktorého autorka spoznala v drsnej brooklinskej štvrti. Práve tam sa ona, dievčatko z dobrej rodiny, zamilovala do tanca a stala sa kráľovnou “špinavého” mamba.

 

#5. V roku 1953 vznikol dnes už kultový americký film s Gregory Peckom a Audrey Hepburn v hlavných úlohách. Ona je unavená princezná, on novinár a stretávajú sa v jednej európskej metropole - ako sa táto letná romantická komédia volá?

Za rolu princeznej Anny dostala Audrey Hepburn, vtedy filmová začiatočníčka, zlatého Oscara.

 

#6. Mamma Mia! Na malebnom gréckom ostrovčeku vládne pevnou rukou Meryl Streep a všetci riešia, kto by mohol byť otcom jej dospelej dcéry. Na túto pozíciu boli hneď traja kandidáti. Zahrali si ich herci?

Vďaka hviezdnemu hereckému obsadeniu a hudbe od skupiny Abba sa z filmu stal kasový trhák.

 

#7. Milujú sa aj po rokoch a tvoria takmer dokonalú rodinu - teda skoro, Clark Griswold je bohužiaľ kráľom všetkých smoliarov, a tak si s ním jeho drahá Ellen aj dvaja potomkovia užijú takmer hororovú dovolenku. Ako sa táto komédia z roku 1983 volá?

#8. Keď započujete hlášku "já znám široko daleko všechny krávy, ale vás jsem tady ještě neviděl," je hneď všetkým jasné, že ide o film?

#9. Slnko, seno, erotika, časť z komediálnej trilógie Zdeňka Trošku, ktorá diváka zavedie aj do slnečného Talianska. Z celých Hoštíc zostala sama už len ​​Petra Pyšová, teda Miluna, a Jaroslava Kretschmerová alias Evík. To sa však v tomto pokračovaní zmení, pretože?

Miluna si našla Vincenza a pre Evík bol tým pravým Bernardo.

 

#10. Ešte ani nie osemnásťročný Ondra prichádza do letného tábora s jasným cieľom - prísť o panictvo. Film režiséra Ondreja Trojana z roku 1990 patrí medzi tie trochu opomínané skvosty kinematografie - do jeho príprav zasiahla Nežná revolúcia, takže dráma z reálneho socializmu dopadla tak, že vznikol jedinečný film s názvom?

Dokončiť

Výsledky

-