Vyspovedali sme dedinskú maniačku pre online zoznamky! Ako prebieha rande z internetu po kysucky?

Fenomén online zoznamovania je v dnešnej dobe veľmi výrazný a osobne nepoznám nikoho, kto by so zoznamkou cez internet ešte nemal skúsenosti.

Vo väčších mestách však nájsť zhodu nebýva veľký problém, no pokiaľ bývate napríklad na Kysuciach, veľakrát môžete byť svedkami i netradičných či bláznivých momentov. A kedže poznám dievča, pre ktoré je online zoznamovanie akoby voľnočasová záľuba, rozhodol som sa ju z jej nevšedných zážitkov vyspovedať.

Mohla by si sa nám na úvod trošku predstaviť?

Ahojte, moje meno síce uvádzať nechcem, no mám 26 rokov, bývam v jednej malebnej dedinke na Kysuciach a doposiaľ som stále slobodná.

Ktoré zoznamovacie služby či aplikácie využívaš ,,pri love” na mužov najčastejšie?

Zvyčajne je to starý známy Pokec, občas Tinder a iba vo výnimočnom prípade sa mi podarí nájsť niekoho i na Badoo.

Koľko stretnutí si vďaka internetu absolvovala za uplynulý rok?

Ako tak premýšľam, bolo ich určite viac než dvadsať, no presné číslo neviem. Zaokrúhlila by som to približne na tridsať až štyridsať.

Išlo väčšinou len o takzvané klasické zoznamovacie stretnutia alebo boli i nejaké vtipné? Ak áno, vedela by si nám uviesť príklad?

Medzi moje najvtipnejšie zážitky patrí jednoznačne chvíľa, kedy môjmu nápadníkovi počas času ako na mňa na vlakovej stanici čakal, nasadla do auta úplne neznáma žena, mysliac si, že ide o taxík. Ako som sa neskôr od neho dozvedela, došlo k divnej situácii, keď mu ona za cestu ponúkala peniaze a on ich nechápavo odmietol so slovami, že mali ísť spolu predsa na večeru.

Môj druhý najvtipnejší zážitok spojený s online zoznamovaním sa mi stal, keď po mňa prišla moja internetová známosť na starej Škodovke 120, čo by mi ani tak nevadilo, no chlapec okrem sedadla vodiča nemal v aute žiadne ďalšie. Následne odomňa žiadal, aby som si sadla na zem. Asi som ho sklamala, keď z rande nakoniec nič nebolo, no s tým mal zrejme v takomto prípade počítať.

Do tretice by som to zakončila mužom, ktorý sa na miesto stretnutia dostavil na mol opitý, navyše na bicykli a jeho jediným vysvetlením bolo, že sa bál, a preto sa musel posilniť alkoholom. Nechcela som, aby sa mu niečo stalo, kedže nevládal ani poriadne prepletať nohami, tak som mu dovolila prespať na gauči a ráno ho vypoklonkovala domov.

Prežila si okrem vtipných zážitkov i nejaké strašidelné? Nemyslím tým teraz nič nadprirodzené, ale chvíle, kedy si sa skutočne bála a v duchu sa samej seba pýtala, prečo si vlastne súhlasila ísť?

Tak na túto otázku mám prichystaných hneď niekoľko odpovedí. Najviac vydesená som zrejme bola, keď sa z chlapca, s ktorým som sa stretla, vykľul pacient v akútnom stave schizofrénie, čomu však spočiatku nič nenasvedčovalo. Až keď som k nemu nasadla a z neustálych telefonátov, ktoré dostával, som vydedukovala, že ušiel z domu a rodičom sa vyhrážal samovraždou, myslela som si, že sú to i moje posledné chvíle.

Ďalším zo skupiny extrémnych stretnutí bolo určite rande s chlapíkom, ktorý sa vlastnými slovami prezentoval sťa by mafián a pýtal sa ma, či som niekedy nepremýšľala nad kariérou v p*rnopriemysle či verejnom dome. Od tohto som utekala tak rýchlo, ako mi len nohy stačili.

Do tretice by som spomenula ešte jeden slabší prípad, kedy chlapec nemohol nájsť dedinu, v ktorej bývam a kvôli tomu mi neskôr v telefóne veľmi hnusne nadal. Toľko všelijakých nadávok som veru dovtedy nepoznala ani ja.

Očakávajú muži s ktorými sa cez internet spoznáš ihneď niečo viac alebo sa najskôr snažia zhostiť úlohy kamaráta?

Mnoho z nich sa najskôr správa kultivovane, no zažila som už i prípad, ktorý ma naučil, že nie je všetko zlato, čo sa bliští. Jeden nemenovaný muž bol raz ku mne celý večer ako med a priam nasilu zaplatil za večeru a kino, i napriek tomu, že som to od neho nevyžadovala. Keď sa ma však na konci stretnutia opýtal, či chcem ísť k nemu a ja som odmietla, v nasledujúcich minútach mi bez hanby celý večer rozpočítal a vypýtal si na cent presne polovicu všetkých nákladov, ktoré mal.

Čiže si myslíš, že niektorí muži berú akceptáciu pozvania na rande za nevyslovený prísľub telesného zblíženia?

Niektorí rozhodne áno. Zažila som i prípady, kedy sa ma bez najmenšieho ostychu už v prvých minútach stretnutia opýtali, či mi môžu určitú ich časť vložiť do úst. Im podobní sú najviac nechutní. Väčšina z nich je i tak zadaná a takto sa len snažia podvádzať manželku.

Na to si prišla sama alebo ti nebodaj sami oznámili, že majú doma partnerky?

Že je muž zadaný zistí veľmi ľahko sama žena a stačí jej na to byť iba o trochu viac všímavejšia. Zvyčajne platí, že muž, ktorý sa snaží podvádzať, vám o sebe nikdy neprezradí veľa detailov, akými je napríklad presné bydlisko či jeho zamestnanie. Takíto sú až príliš opatrní a myslia si, že hrou na tajomných sme z nich paf.

No a keď vám neskôr prídu výhražné správy od neznámych žien, o tom kto som a prečo som sa stretla s jej manželom, viete, že ste mali pravdu.

Spomínala si, že raz si od teba niekto vypýtal polovicu peňazí za účet. Bol to ojedinelý prípad alebo sa so skúpim správaním stretávaš častejšie?

Vždy to záleží od typu muža, na ktorého natrafíte. Niektorí chcú na vás urobiť dojem, tak peniaze vystavujú až moc okato, iní by najradšej, keby ste za nich platili vy.

Ako príklad môžem uviesť jedného, ktorý sa ma už počas dohadovania miesta a času stretnutia spýtal, kam by som sa chcela ísť najesť a keď som odpovedala, odbil ma slovami, že tam je draho a viac sa mi neozval.

Ako je to s miestami, na ktorých sa stretávate? Zavolal ťa už niekto na nejaké nezvyčajné miesto?

Väčšinou je to klasika, drink, kino alebo večera, no stalo sa mi už i to, že som bola pozvaná na kávu na benzínovú pumpu alebo i na výlet do Černobylu. Hádam ma tam nechcel nechať (smiech).

Snažili sa niektorí z nich ukončiť rande i skôr, keď si napríklad nebola podľa ich predstáv?

Podobnú skúsenosť mám našťastie iba jednu, no i ona stojí za zmienku. Po úvodných pár vetách mi chlapec bez emócií povedal, že som pod jeho úroveň, pretože doteraz mal iba lekárky, letušky a podobne. O pár minút mu volal brat vraj za ním musí urgentne prísť.

Dá sa teda podľa teba rozoznať, či má muž o ženu na prvom stretnutí záujem? Všimla si si niekedy rozdielne správanie pre uvedené dva prípady?

Záujem dokáže žena rozoznať hneď, takpovediac do minúty. Keď ťa chlap nechce, tak rozpráva celý večer iba o sebe, zatiaľ čo v opačnom prípade je k tebe pozorný a až prehnane sa o teba zaujíma. Raz sa ma napríklad jeden spýtal, akú pastu používam pri čistení zubov.

Chcela by si na záver niečo poradiť dievčatám, ktoré uvažujú nad online zoznamovaním?

Pokiaľ na to nemáte povahu, nerobte to. Je to návykové a nič z toho i tak vlastne nezískate. Ledaže by ste mali naozaj veľké šťastie na pána pravého.

Zdroj: Text je výhradným vlastníctvom stránky Precitaj.si | Foto: Pokec, Pixabay