Preskočiť na obsah
Home » V tomto teste pohorí 90 percent vodičov: Viete, ktoré auto prejde križovatkou ako prvé?

V tomto teste pohorí 90 percent vodičov: Viete, ktoré auto prejde križovatkou ako prvé?

Križovatky sú večná téma. Či už patríte k dlhoročným vodičom, alebo máte čerstvo po autoškole, určite stále riešite, kto má prednosť. A to hlavne na križovatkách, ktorými prechádzate po prvýkrát. Aby ste si precvičili svoje vodičské schopnosti, pripravili sme menší vedomostný kvíz. Dokážete povedať, ktoré auto prejde nasledujúcou križovatkou ako prvé?

Poriadne si pozrite obrázok križovatky nižšie. Pretože vieme, že mnoho dopravných nehôd vzniká z čistej nepozornosti, majte pri riešení tohto vedomostného kvízu skutočne oči na stopkách.

Kto teda podľa vás prejde križovatkou ako prvý? Zelený autobus, alebo červené osobné auto? Aj keď pre vás môže byť táto dopravná situácia na prvý pohľad úplne jasná, nenechajte sa zmiasť. Pri riešení tohto kvízu pohorelo na sociálnych sieťach až 90 percent čerstvých aj skúsených vodičov. Správne riešenie nájdete pod brázkom.

Aké je teda riešenie? Rozhodne sa neobzerajte na značenie hlavnej a vedľajšej cesty. Na križovatke totiž svieti svetelná signalizácia na zeleno ako pre červený automobil, tak aj pre zelený autobus. Práve preto má prednosť červený automobil, ktorý prejde križovatkou ako prvý.

Kvôli riešeniu tohto vedomostného kvízu sa rozhádali na sociálnych sieťach stovky ľudí. S križovatkou znázornenou na obrázku, ktorá je osadená ako dopravnými značkami pre hlavnú a vedľajšiu cestu, tak semaforom, sa v skutočnom živote našťastie stretnete iba výnimočne. Pokiaľ ste ale došli k správnemu riešeniu tohto zapeklitého kvízu, svedčí to nielen o vašich kvalitných vodičských schopnostiach, ale aj o vašom výbornom logickom uvažovaní.