Túto hádanku vyrieši iba zlomok ľudí. Viete, čo doplniť na miesto otáznika?

Sociálnymi sieťami sa ako lavína šíri zdanlivo jednoduchá hádanka. Správne vyriešiť ju však dokáže iba zlomok ľudí. Túto hádanku si pozorne prezrite a pokúste sa ju vyriešiť. Viete, čo patrí na miesto otáznika? Poradíme vám, že číslo 6 to rozhodne nie je.

Portál Tips a Tricks upozornil na zákernú hádanku, ktorá nedá spávať ľuďom v online svete. Snáď každý riešiaci chce doplniť na miesto otáznika číslo 6, ale toto riešenie nie je správne.

Máte aj vy za to, že na miesto otáznika patrí šestka? Svoju odpoveď sa pokúste ešte raz prehodnotiť, pretože táto hádanka je jeden veľký chyták, ku ktorému rozhodne nepotrebujete nadpriemerné matematické schopnosti. Naopak na vyriešenie tejto hádanky vám postačí obyčajný sedliacky rozum. Na miesto matematiky sa teda sústreďte na logické uvažovanie. Pokiaľ si však neviete dať rady, správne riešenie nájdete pod nasledujúcim obrázkom.

RIEŠENIE

Ešte ste neprišli na to, aký je výsledok? Ak chcete poznať správnu odpoveď, nemusíte byť dobrí v počtoch. Mali by ste však byť dobrými vodičmi. Na miesto otáznika totiž patrí písmeno R. Z akého dôvodu? Hádanka predstavuje radiacu páku. A písmeno R je symbolom pre spiatočku.