TRETIA OSOBA? Šokujúce zistenie o tragédii, keď výťah zabil mamičku (†25) s batoľaťom (†3 týž.)

Obrovská tragédia, ktorá sa odohrala 9. mája vo výťahu v jednej z bratislavských bytoviek, zasiahla mnohých. “Vraždiaci” výťah usmrtil iba 3-týždňové batoľa a o niekoľko dní neskôr v nemocnici zomrela i jeho mamička Nina († 25). Na povrch vyplávali šokujúce podrobnosti.

Prvé informácie hovorili o tom, že k usmrteniu 3-týždňového dieťatka došlo po tom, ako mamička († 25) nastupovala s kočíkom do kabíny výťahu, ktorý sa mal dať nečakane do pohybu. Nové zistenia však hovoria o tom, že k tragédii došlo počas jazdy pri zatvorených šachtových dverách.

„Prevádzka výťahu tzv. z kabíny však mala byť v tom čase zakázaná. Preto mal byť z nej vymontovaný kabínový ovládač. Napriek týmto opatreniam a zákazu sa výťah používal na prepravu nákladov a to tak, že sa objemnejší predmet, ale aj veľký nákup vložil do kabíny a výťah si vonkajším tlačidlom osoba privolala na svoje poschodie,” prezradil zdroj pre portál pluska.sk, čo mohlo byť dôvodom hrozivej tragédie.

„V tragickom prípade, keď pani na poschodí nastúpila s kočiarikom do kabíny, výťah zdola privolala jej blízka príbuzná. Pri otvorených kabínových dverách sa kočiar zachytil o čelnú stenu šachty a došlo k demolácii a následne ťažkému zraneniu dieťaťa i jeho matky,” píše ďalej spomínaný portál.

Zdroj: pluska.sk / Foto: TV Markíza