Preskočiť na obsah
Home » Rodičia detí do 18 rokov si prilepšia: Vláda SR im udelí jednorazový príplatok

Rodičia detí do 18 rokov si prilepšia: Vláda SR im udelí jednorazový príplatok

Vláda SR bude v septembri 2021 pokračovať vo vyplácaní jednorazového príplatku na dieťa. Takzvané druhé kolo oznámil minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Príspevok by mali dostať rodičia všetkých detí, ktoré ešte nedovŕšili 18 rokov. Na nezaopatrené deti, ktoré mali nárok na jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur počas prvého kola sa však príspevok z druhého kola vyplácania pomoci nevzťahuje.

V materiáli rezort práce uviedol, že jednorazový príspevok bude vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 eura. Za mesiac september teda dostanú rodičia celkovo 100 eur na dieťa.

“Prídavok na dieťa vrátane navrhovaného jednorazového zvýšenia sa poskytne za mesiac september 2021 v mesiaci október 2021 v celkovej sume 100 eur. Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,” uviedol rezort práce sociálnych vecí a rodiny.

Štát však neposkytne zvýšený prídavok na dieťa na tie nezaopatrené deti, na ktoré vznikol nárok na jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur. Týmto deťom už totiž štát vyplatil jednorazovú pomoc v prvom kole vyplácania.

“Vzhľadom k tomu, že nám začína o dva dni nový školský rok a rozmýšľali sme, že akou formou pomôcť rodičom detí počas pandémie, tak určite takýto jednorazový príspevok vo výške 100 eur na každé dieťa do dovŕšenia 18. roku života môže týmto rodinám – najmä tým, ktoré majú viac detí a ktoré sa potrebujú pripraviť na nový školský rok, pomôcť,” ozrejmil minister Milan Krajniak.

Dodal, že materiál, ktorý predloží na najbližšie rokovanie vlády, bude formou nariadenia, preto nebude treba meniť zákon. Peniaze pôjdu podľa jeho slov zo štátneho rozpočtu.

Zdroj: TV Markíza / Foto: Freepik