Preskočiť na obsah
Home » Riaditeľ nemocnice opísal skazu v Hodoníne: „Bola to apokalypsa. Všade krv a bezmocní ľudia v slzách!“

Riaditeľ nemocnice opísal skazu v Hodoníne: “Bola to apokalypsa. Všade krv a bezmocní ľudia v slzách!”

Nemocnica v českom Hodoníne zaznamenala aj úmrtia medzi pacientmi, ktorých prijala po silných búrkach a krupobití v Hodonínskom kraji, uviedla ČTK s odvolaním sa na vyjadrenia jej riaditeľa Antonína Tesaříka. Presný počet úmrtí však doposiaľ netuší. Nemocnica podľa neho odhadom ošetrila 150 až 200 zranených, najväčší nápor pred polnocou opadol. Doplnil, že v jeho nemocnici zomrel na následky búrok minimálne jeden človek. Búrka s krúpami o veľkosti tenisových loptičiek a tornádom sa vo štvrtok večer prehnala predovšetkým na Břeclavsku a Hodonínsku. Búrka ničila všetko, čo jej prišlo do cesty.

Presné počty nebol Tesařík schopný povedať. “Rozhodne sme tu ale mali viac ako desiatky ľudí, možno to mohlo byť odhadom aj 200. Navážali ich sem záchranári, hasiči i príbuzní autami,” uviedol Tesařík. Podľa neho vyzerala situácia ako na bojisku. “Bola to apokalypsa. Všade bola krv a bezmocní ľudia v slzách. Zachraňovali si holé životy a prišli o strechu nad hlavou,” dodal. Zranení podľa neho utrpeli početné pomliaždeniny, otvorené zlomeniny a zranenia hlavy.

Podľa Tesaříka sa zdravotníci zachovali profesionálne. “Okamžite sme spustili traumaplán a riešili najhoršie prípady. Zaznamenali sme aj nejaké úmrtia. Pomáhali všetci,” doplnil. Ďalej uviedol, že niektorí zdravotníci z okolitých obcí sa nemohli do nemocnice dostať kvôli popadaným stromom, ktoré blokovali komunikácie.

« z 16 »