Premiér Heger zavítal medzi ľudí: TOTO zrejme nečakal! Skupinka občanov sa do neho pustila

Premiér Slovenskej republiky Eduard Heger využíva tieto letné leto na osobné návštevy rôznych slovenských regiónov. Najnovšie zavítal do Banskobystrického kraja a navštívil mestá Lučenec, Klenovec i Poltár. A práve v Poltári musel čeliť búrlivému privítaniu.

Občania Poltára na čele s primátorkou Martinou Brisudovou si pre Eduarda Hegera pripravili príjemné privítanie. Predsedu vlády vítala ľudová hudba a básničky či spev detí z miestnej škôlky. Peknú atmosféru narušila skupinka nespokojných občanov, ktorí vykrikovali rôzne nesúhlasné názory na očkovanie. “Hanba, fúúj, fašisti, klamár, čo s tým Slovenskom robíte, zlodejská banda, kde je referendum, očkovať sa nedáme,” nieslo sa malým davom. “Veď sa nedajte,” oponovali im tí, ktorí očkovanie schvaľujú. Pozrite si vo videu, ako na všetko reagoval Heger.

VIDEO:

Svoju návštevu Eduard Heger následne komentoval aj na sociálnej sieti. “Prišiel som do regiónu, ktorý má na Slovensku najnižšiu zaočkovanosť. Stojíme na prahu tretej vlny pandémie a v okresoch Poltár, Revúca a Rimavská Sobota je zaočkovaných menej ako 30% obyvateľov.

Intenzívne vnímam v tomto regióne problém s nízkou mierou zaočkovanosti, a to aj v rómskej komunite. V obci Klenovec bol už trikrát výjazdový očkovací tím. Napriek osvete a komunikácii sa tu však zaočkovalo málo ľudí. Diskutovali sme preto s ľuďmi, ktorí pracujú v týchto marginalizovaných komunitách. Verím, že spoločne nájdeme cestu, ako aj rómsku komunitu motivovať k očkovaniu. Som premiérom všetkých obyvateľov Slovenska a na zdraví každého občana mi záleží.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

FOTO:

Video/Foto: Facebook/Rimava.sk