Polícia SR oživila sociálne siete: Vtipné reakcie vodičov pri telefonovaní za volantom (VIDEO)

Polícia Slovenskej republiky sa rozhodla pristúpiť k netradičnej metóde, ako upozorniť na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov počas jazdy autom. Na svojej oficiálnej facebookovej stránke zverejnila video, ktoré zachytáva nie len priestupky vodičov, ale aj ich vtipné a často neočakávané reakcie, keď sú prichytení “pri čine”.

Video sa skladá z rôznych epizód, kedy policajná hliadka nasnímala vodičov, ktorí sa venujú mobilnému telefónu namiesto sústredenia na cestu. Vtipná, no zároveň poučná nahrávka poukazuje na to, aké absurdné situácie môžu vzniknúť. Ako nezodpovední šoféri nakoniec dopadli netušíme, avšak možno jeden z nich tvrdil, že len “kontroloval čas”, iný sa pokúsil presvedčiť policajtov, že “len hovoril sám so sebou”, zatiaľ čo tretí možno priznal, že “čakal dôležitý hovor od svojej mamy”. Ktovie.

Polícia SR chcela touto formou pripomenúť, že používanie mobilu za volantom je nielen protizákonné, ale aj mimoriadne nebezpečné. Reakcie na video sú prevažne pozitívne, mnoho ľudí ocenilo kreatívny prístup a názorne poukázalo na riziko, ktoré môže spôsobiť nepozornosť za volantom.

Aj keď je zábavné sledovať vtipné reakcie vodičov v týchto nepríjemných situáciách, video nám pripomína, že bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Preto nech je pripomienkou pre všetkých vodičov: keď ste za volantom, nech je Vašou prioritou bezpečná jazda, nie mobil. Vždy si pamätajte, že správa alebo hovor môžu počkať, ale bezpečnosť nikdy.

VIDEO