Na verejnosť uniklo uznesenie o obvinení Plačkovej s manželom: Vo vysokej spoločnosti mali dílovať kokaín za milióny eur.

V prípade 15 ľudí, ktorých polícia SR nedávno obvinila z obchodovania s drogami a medzi ktorými je aj známa influencerka Zuzana Strausz Plačková spolu s manželom René Strauszom, uniklo na verejnosť uznesenie o obvinení. Dokumentu podrobne opisuje fungovanie celej skupiny.

Ako uvádza portál startitup, keď polícia informovala o prípade, hovorili o biznise skupiny s pervitínom. Podľa uznesenia sa však mala Plačková a jej muž podieľať na obchode s kokaínom, obaja na pozícii dílerov.

Jedna časť skupiny, v rámci ktorej Plačkovú zadržali, mala obchodovať s pervitínom a druhá zas s kokaínom. Ona aj jej muž neboli na čele skupiny ale v nižšom postavení, skupinu podľa vyšetrovateľov viedol bývalý reprezentant SR v džude Tibor G.. Omamné látky mali dlhodobo zabezpečovať dovozom z Poľska.

Plačková s mužom mali kokaín distribuovať nižšie postaveným dílerom alebo koncovým užívateľom. Skupina mala fungovať takmer 10 rokov – už od roku 2012, pričom podľa uznesenia operovali v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Obvinení manželia mali byť pre skupinu spojkou k prominentným zákazníkom slovenskej smotánky, kde mali potom viac možností distribuovať drogy.

V prípade, že nižšie postavení díleri neodovzdávali peniaze riadne a načas, skupina sa podľa uznesenia neváhala uchýliť ani k násiliu. Polícia mala skupinu sledovať dlhodobo, podľa uznesenia sa nimi polícia intenzívne zaoberala dlhé mesiace.

Podľa uznesenia boli počas pôsobenia tejto skupiny vyrobené a dovezené drogy v hodnote desiatok miliónov eur. K tejto sume vyšetrovatelia dospeli aj na základe výpovedí svedkov. O samotnej Plačkovej a jej mužovi mali vypovedať dvaja svedkovia nezávisle od seba. Z uznesenia vyplýva, že Plačková aj jej muž vinu popierajú.

zuzana strausz plačkoví rené strausz kokaín drogy naka polícia

Zdroj: startitup.sk, topky.sk / Foto: tvnoviny.sk