Mužovi sa kvôli koronavírusu scvrkol penis o 4 centimetre, tvrdí nešťastne

Muž sa postažoval, že jeho penis sa zmenšil o približne 4 centimetre  a za všetko vraj môže koronavírus. Nádej na zlepšenie mu navyše vzalo aj vyjadrenie lekárov, keďže podľa nich, kto trpí zmenšením penisu v dôsledku Covidu, už nikdy nezíska pôvodnú veľkosť.

Poslucháči britského podcastu s názvom How to Do It  zostali nedávno poriadne prekvapený, keď do relácie zavolal nemenovaný muž. Ten prezradil že, predtým, ako sa nakazil Covidom, mal nadpriemerne veľký penis. To je však dnes už minulosťou. Jeho penis sa totiž zmenšil o jeden a pol palca, čo sú približne 4 centimetre.

„Som heterosexuálny muž vo veku 30 rokov. V júli minulého roku som sa nakazil Covidom a bol som veľmi chorý,” povedal na úvod.

„Keď som sa dostal z nemocnice, mal som nejaké problémy s erektilnou dysfunkciou. S určitou lekárskou starostlivosťou sa to postupne zlepšilo, ale zdá sa, že mi zostal trvalý problém,“ pokračoval.

„Môj penis sa zmenšil. Kým som neochorel, bola som nadpriemerne obdarený, nie síce extrémne, ale rozhodne viac ako je bežné,” doplnil.

„Teraz som z dĺžky penisu stratil asi jeden a pol palca a stal som sa rozhodne podpriemerným. Zjavne je to spôsobené vaskulárnym poškodením a moji lekári si myslia, že je to pravdepodobne trvalé,” skonštatoval so smútkom v hlase.

,,Na tom by síce nemalo záležať, ale malo to hlboký vplyv na moju sebadôveru v moje schopnosti v posteli,” uzavrel.

Urológ Ashley Winter MD v reakcii na anonymného muža povedal: „Je pravda, že erektilná dysfunkcia vedie k skráteniu.

„Toto ochorenie, keď sa penis sám nenaťahuje, a kedy sa do neho nedostane všetka plná krv, môže viesť k zjazveniu penisu a jeho skráteniu. A to je pravdepodobne to, o čom volajúci hovorí,” opísal prípad lekár.

Štúdia, ktorá bola publikovaná v časopise Lancet’s EClinicalMedicine , sa zamerala na 3 762 ľudí z 56 krajín, ktorí buď potvrdili alebo mali podozrenie na dlhotrvajúci Covid.

Zatiaľ čo medzi najčastejšie spomínané symptómy patrila únava, nesústredenie a nevoľnosť po námahe, subjekty spomenuli aj ďalšie menej známe účinky, ako sú tras, svrbenie kože, zmenšenie veľkosti penisu, erektilná dysfunkcia a rozmazané videnie.