Mama 11-ročnej Andrejky z kauzy Miloslavov prosí: Neposielajte peniaze podvodníkom!

Prípad extrémnej šikany, ktorú si na družstve v obci Miloslavov musela zažiť iba 11-ročná Andrejka, šokoval celé Slovensko i susednú Českú republiku. Množstvo ľudí s dievčatkom súcití, a preto sa rozhodli prispieť do niektorej zo zbierok, ktoré sa medzičasom objavili. Ich cieľom mala byť najmä finančná podpora práve pre Andrejku. Podľa vyjadrenia jej mamy sa však ku nej peniaze nedostanú. Žiadna oficiálna zbierka totiž neexistuje!

Ľudský hyenizmus nepozná hraníc. Akoby nestačila hrôza, ktorou si iba 11-ročné dievčatko muselo prejsť. Podvodníci sa teraz snažia na jej utrpení zarobiť. Ako nedávno informovala investigatívna reportérka Kristína Kövešová s odvolaním sa na informácie od matky poškodenej, žiadna oficiálna finančná zbierka neexistuje.

,,Stretla som sa s mamou 11r dievčaťa. Prosí, nech Vám poviem, že neexistuje žiadna oficiálna pomoc Andrejke. Neposielajte podvodníkom peniaze,” uviedla v príspevku na sociálnej sieti. ,,Ak zbierku bude organizovať nejaké oficiálne OZ budem vás informovať. Aktuálne má právnika zadarmo aj prvotnú psychologickú pomoc,” dodala.

Pokiaľ ste teda na nejakú prispeli, je veľmi pravdepodobné, že vaše peniaze skončili v rukách podvodníkov.

Kauza Miloslavov

Šikana malého dievčatka, ktorá sa odohrala 2. januára 2022 na družstve v Miloslavove otriasla širokou verejnosťou. Ihneď nato sa spustila lavína reakcií politikov aj celebrít. Päť dní po incidente prípad prevzala krajská kriminálka.

Tá najprv vec riešila výhradne ako trestný čin lúpeže, no začali sa ďalšie trestné stíhania. Tentoraz vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva, spáchaného formou spolupáchateľstva. Nevylučujú však, že sa trestné stíhanie ešte rozšíri aj o ďalšie činy.

Dievčatku ľudia píšu slová plné podpory a súcitu.