KVÍZ: Spoznáte krajiny sveta iba podľa slepých máp?

Vitajte v článku plnom zaujímavých výziev a skúšok vašich znalostí geografie! V tomto kvíze budete mať možnosť si vyskúšať, ako dobre poznáte krajiny z celého sveta. Ale pozor, tentoraz s trochou záludnosti – každá otázka bude založená na slepej mape, bez názvov krajín a miest. Aby ste uspeli, budete musieť využiť svoje znalosti geografie a dôvtipu. A ak si myslíte, že ste naozaj odborníkmi na geografiu, určite sa pridajte a vyskúšajte si tento zaujímavý kvíz so slepými mapami krajín z celého sveta!

Keď dokončíš náš test, radi by sme ťa požiadali, aby si nás podporil/a jednoduchým spôsobom. Prosíme, zdieľaj s nami tvoje dojmy v komentároch na našej Facebook stránke, a to buď o tom, ako sa ti test páčil, alebo koľko bodov si dosiahol či dosiahla. Toto gesto bude pre nás veľmi cenné.  Ak bol test pre teba príjemným zážitkom, môžeš ho zdieľať aj s tvojimi priateľmi. Pre viac podobných testov navštív prosím tento odkaz.

#1. Ktorá krajina je na obrázku?

#2. Ktorá krajina je na obrázku?

#3. Ktorá krajina je na obrázku?

#4. Ktorá krajina je na obrázku?

#5. Ktorá krajina je na obrázku?

#6. Ktorá krajina je na obrázku?

#7. Ktorá krajina je na obrázku?

#8. Ktorá krajina je na obrázku?

#9. Ktorá krajina je na obrázku?

#10. Ktorá krajina je na obrázku?

Dokončiť

Výsledky

-

 

Dúfame, že tento kvíz so slepými mapami vás pobavil a zároveň rozšíril vaše vedomosti o svete. Geografia je fascinujúci obor, ktorý nám môže pomôcť lepšie porozumieť svetu, v ktorom žijeme. A ak ste našli tento kvíz príliš jednoduchý, neváhajte sa pustiť do ďalších zaujímavých výziev, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše geografické znalosti ešte viac. V každom prípade, ďakujeme vám za účasť a tešíme sa na to, že si opäť zmeriame sily v nejakej zaujímavej výzve!