Kvíz s turistickými zaujímavosťami zo sveta: Otestujte si svoje znalosti!

Rakúsko, Slovinsko, alebo Taliansko. Väčšina tuzemských turistov zamieri v týchto krajinách na najviac obľúbené destinácie. Jazdíte ale aj na miesta, ktoré ľuďom na Slovensku nie sú až toľko známe, ale miestni na ne nedajú dopustiť? Otestujte svoje znalosti v nasledujúcom kvíze. Pre zaujímavosť sme pridali aj niekoľko slovenských lokalít, ktoré sa oplatí navštíviť.

Keď dokončíš náš test, radi by sme ťa požiadali, aby si nás podporil/a jednoduchým spôsobom. Prosíme, zdieľaj s nami tvoje dojmy v komentároch na našej Facebook stránke, a to buď o tom, ako sa ti test páčil, alebo koľko bodov si dosiahol či dosiahla. Toto gesto bude pre nás veľmi cenné.  Ak bol test pre teba príjemným zážitkom, môžeš ho zdieľať aj s tvojimi priateľmi. Pre viac podobných testov navštív prosím tento odkaz.

#1. Júlske Alpy sú považované za jedny z najkrajších hôr Európy. Viete, v ktorých štátoch sa toto pohorie nachádza?

#2. Ako sa volá najvyššia hora Julských Álp?

#3. Jednou z najkrajších a najnavštevovanejších oblastí Rakúska je oblasť Salzkammergut - Soľná komora. Jej symbolom sa stalo malebné historické mestečko ležiace na úpätí hôr a na brehu rovnomenného jazera, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ako sa toto mestečko volá?

#4. Oblasť Salzkammergut - Soľná komora je tiež označovaná ako oblasť tyrkysových jazier. Nájdete tu aj najhlbšie rakúskej jazero, ktoré má charakter severských fjordov. Jeho maximálna hĺbka dosahuje 191 metrov. Je vyhľadávanou rekreačnou lokalitou najmä v lete, kedy teplota vody môže mať až 20 stupňov. Ako sa toto jazero volá?

#5. 26. augusta 1278 sa odohrala historická bitka na Moravskom poli, pri ktorej bol porazený český kráľ Přemysl Otakar II. rímskym kráľom Rudolfom I. Habsburským. Historický medzník v našich dejinách dnes pripomína žulový pomník. Kde sa Moravské pole nachádza?

#6. Najväčšiu rakúsku vinársku oblasť Weinviertel nájdete v spolkovej krajine?

#7. Pohorie Malá Fatra je bránou do horského sveta Západných Karpát. Jeho vrcholy siahajú viac ako 1 000 metrov nad údolia Váhu a budí dojem horskej hradby. Lučinaté hrebene s výhľadmi do kotlín na úpätí, skalné mestá, prírodná rezervácia, zrúcaniny stredovekých hradov i jánošíkovská legenda sprevádza na cestách touto oblasťou. Jedným z najznámejších turistických cieľov Malej Fatry sú Jánošíkove diery. O akú zaujímavosť sa ide?

#8. Turistickým centrom Malej Fatry a východiskovým miestom na mnoho horských túr je obec spätá s presláveným zbojníkom Jurajom Jánošíkom. Môžete tu navštíviť dom s expozíciou venovanou tejto legende a na návrší nad obcou vás upúta jeho socha v nadživotnej veľkosti (7,5 m vysoká), ktorá tu bola postavená ku príležitosti 300. výročia jeho narodenia. Ako sa táto obec neďaleko Vrátnej Doliny volá?

#9. Jeden z vrcholov Vysokých Tatier s nezameniteľnou siluetou sa stal národnou horou Slovákov, symbolom zvrchovanosti slovenského národa. V rokoch 1960-1990 bol dokonca súčasťou štátneho znaku Československa, dnes je vyobrazený na slovenských eurominciach. Ako sa tento vrchol volá?

#10. Najväčšie jazero vo Vysokých Tatrách leží v ich poľskej časti. Poliaci hovoria: "Kto ho nevidel, ten v Tatrách ako by nebol." Je ľadovcového pôvodu, s priezračne čistou vodou a jeho rozloha je takmer 35 ha. Vedie k nemu pohodlná asfaltová cesta, ktorú obklopujú impozantné hory. Ako sa toto vysokohorské jazero volá?

Dokončiť

Výsledky

-