Preskočiť na obsah
Home » Keď boli politici ešte mladí: Spoznáte svetových štátnikov na fotkách z ich mladosti?

Keď boli politici ešte mladí: Spoznáte svetových štátnikov na fotkách z ich mladosti?

Rodinné archívy často ukrývajú vzácne klenoty, a nie iba tie vaše. Občas sa na internete a v starých fotoalbumoch objavia dávno zabudnuté fotografie súčasných politikov, prezidentov a premiérov. Niektorí z nich sa vôbec nezmenili, iní sa však môžu veľmi líšiť od svojho mladšieho ja. Dokážete ich spoznať? Vyskúšajte si náš kvíz a zistite, ako dobre dokážete rozoznať tváre z minulosti.

Keď dokončíš náš test, radi by sme ťa požiadali, aby si nás podporil/a jednoduchým spôsobom. Prosíme, zdieľaj s nami tvoje dojmy v komentároch na našej Facebook stránke, a to buď o tom, ako sa ti test páčil, alebo koľko bodov si dosiahol či dosiahla. Toto gesto bude pre nás veľmi cenné.  Ak bol test pre teba príjemným zážitkom, môžeš ho zdieľať aj s tvojimi priateľmi. Pre viac podobných testov navštív prosím tento odkaz.

#1. Bezpochyby je významným politikom. Svoju krajinu, ktorá sama o sebe hrá nielen v priľahlom regióne veľkú úlohu, vedie už vyše dvadsať rokov. Kto je to?

#2. Preslávil sa svojou charizmou, blond három, voľným nakladaním s pravdou a podielom na extrémne nevýhodnom osude svojej krajiny. Koho vidíme na fotografii vpravo?

#3. Mladík na fotografii je v politike mnoho dekád a krajina, ktorú už pár rokov vedie, patrí aj vďaka nemu k najdôležitejším spojencom napadnutej Ukrajiny. Kto je to?

#4. Táto politička viedla svoju krajinu šestnásť rokov as jej odchodom bez preháňania skončila jedna éra. Poznáte obľúbenú majsterku kompromisov?

#5. Prezýva sa mu skratkou, sedí na gigantických zásobách ropy a pravdepodobne nariadil vraždu jedného novinára. Kto je tento chlapec?

#6. Síce to dotiahla veľmi ďaleko, ale jej výkony vo funkcii sú skôr sklamaním. Poznáte dievča, ktoré dnes pôsobí ako viceprezidentka najmocnejšej krajiny sveta?

#7. Dieťa, ktoré sa radšej pevne drží mamičky, je dnes odvážnym lídrom a skutočným štátnikom. Svoju krajinu neopustil ani v najťažších chvíľach. Poznáte ho?

#8. Len máloktorému dieťaťu sa pošťastilo osobné stretnutie s britskou Železnou lady. Vďaka otcovi premiérovi však chlapec na snímke túto možnosť mal. Dnes pokračuje v rodinnej tradícii a vedie svoju krajinu. Ktorú?

#9. Dievčatko z dúhovej rodiny má jednoznačný názor na to, ako by sa mala vojna, ktorú vyvolal jej sused, skončiť. Mladá líderka sa volá:

#10. Ako sa volá slečna, ktorú jej spoluobčania presne o tridsať rokov neskôr zvolili za prezidentku?

Dokončiť

Výsledky

-
 
 

 

Veríme, že sa vám náš kvíz na rozpoznávanie politikov z ich mladosti páčil a že ste si ho užili. Je fascinujúce vidieť, ako sa tváre politikov menia v priebehu času a ako často sa ich vzhľad mení. Ďakujeme, že ste strávili čas riešením nášho kvízu a dúfame, že ste sa z neho niečo nového naučili. Nezabudnite, že aj zdanlivo malé informácie môžu byť pre vás cenné a môžu pomôcť posunúť vás vpred v poznávaní sveta politiky. Tešíme sa na vašu účasť v ďalších kvízoch!