Poslankyni Záborskej sa vyhrážajú fyzickým násilím: Dostala TENTO list, dôvodom sú jej potraty

Poslankyňa za vládnu stranu OĽaNO Anna Záborská čelí vážnemu problému. Obdržala anonymný list, kde sa jej neznámy páchateľ vyhráža fyzickým násilím. Dôvodom majú byť jej predkladané návrhy v rámci potratov na Slovensku.

Anonym poslankyňu Záborskú v liste varuje pred tým, aby nepredkladala už žiadne ďalšie zákony týkajúce sa potratov na Slovensku. A ak s tým neprestane, podá si ju neznáma partia chlapov. Aspoň to sa píše v anonymnom liste.

“Stále máte rozrobené s rôznymi sprostými návrhmi zákonov tzv. “Vašu pomoc” napr. pri “potratoch”. Keďže je toho už veľa žiadame Vás, aby ste už žiadny návrh na schválenie nepredložila, k ničom sa nevyjadrovala, k takýmto veciam nehlasovala, kým tam ešte budete sedieť. Nevadí to len nám, ale všetkým obyvateľom Slovenska,” uvádza sa v liste.

 

Fyzické násilie

“Upozorňujeme Vás, pretože jedna partia chlapcov, ktorá sa za to nasrala tak, že až neprestanete s tým, chce Vám ublížiť tak, aby ste do parlamentu prestala mať chuť chodiť. Adresu už majú zistenú,” píše sa ďalej v liste, v ktorom sa spomína i poslanec Richard Vašečka. Anonym ďalej v liste spomína, že poslankyňa môže skončiť po rozbití oboch kolien na vozíku. List sa končí iniciálami N.N.

 

Je to úbohé

Záborská anonymný list s vyhrážkami zverejnila na sociálnej sieti. “Považujem za prirodzené, že ako ľudia máme na spoločenské či morálne otázky rozličné názory. Je normálne nesúhlasiť. Aj ostro. Nesúhlas v modernej spoločnosti sa však má vyjadrovať argumentmi, v diskusii a vo voľbách. To, že je niekto z výsledkov volieb frustrovaný je v poriadku. To, že vyjadrí nahlas svoj nesúhlasný postoj je tiež v poriadku. Nesúhlasiť však nemá znamenať nenávidieť. Znižovať sa k vyhrážkam považujem za úbohé a smutné. Žiaľ aj takto funguje verejný život a politika na Slovensku,” píše k výhražnému listu Anna Záborská.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Facebook, freepik