Čaká nás ďalší koniec sveta? Údajne sa napĺňa 300 rokov staré proroctvo!

Sara Menkerová, zakladateľka a šéfka spoločnosti Gro Intelligence, varuje pred celosvetovou potravinovou krízou, ktorá by podľa jej odhadov mohla prísť už v roku 2023. Stovky miliónov ľudí vo svete trpia nedostatkom stravy a Menkerová sa bojí, že ešte môže byť ďaleko horšie. V tejto súvislosti niektorí upozorňujú na bizarné proroctvo židovského rabína z 18. storočia, ktorý spájal hladomor rovno s koncom sveta.

Takmer miliarda ľudí na svete v súčasnej dobe hladuje. Počet hladujúcich za posledné desaťročia významne klesol, aj tak ale podľa údajov Svetového potravinového programu OSN žije 836 miliónov ľudí v extrémnej chudobe, z toho 690 miliónov trpí podvýživou a 130 miliónov je na hranici hladovania.

Aj na základe analýzy informácií o cenách poľnohospodárskych komodít a ich možných vývojových trendoch sa Menkerová bojí celosvetovej potravinovej krízy, ktorá by vraj mohla nastať už v roku 2023.

V súvislosti s tým niektorí teraz vytiahli bizarné židovské proroctvo ortodoxného rabína Schneura Zalman z Ljady z 18. storočia. Schneur svoju víziu konca sveta zakladal, ako inak, na pasážach z posvätných textov Tóry, židovskej časti dnešnej Biblie, a jej interpretácie. Ako znamenie o konci sveta, ktorý má podľa židovskej tradície oznamovať príchod židovského Mesiáša, Schneur videl práve svetový nedostatok potravín.

Celosvetovou potravinovou krízou sa však v súčasnosti zaoberá mnoho ľudí, odborníkov, laikov, politikov i filozofov najrôznejších prúdov. Aj súčasný Schneurov “kolega” rabbi Jekutiel Fish predvída svetovú krízu spôsobenú nedostatkom jedla. Fish sa domnieva, že na príchod Mesiáša Zem pripraví snehová búrka nevídaných rozmerov, ktorá bude mať za následok práve celosvetový hlad.

Príroda akoby mu zdanlivo dávala čiastočne za pravdu. Zima 2020 – 2021 bola v Izraeli neobyčajne drsná, napadlo veľa snehu, čo je v tejto stredomorskej krajine veľmi neobvyklé. Aj na veľkom území USA spôsobil obzvlášť silný mráz a sneh zo severu chaos v doprave a mnoho ďalších nepríjemností.

Potom už bude stačiť, aby sa tohtoročná úroda obzvlášť vydarila, a podľa rabbiho Fisha je vymaľované, uvádza portál Daily Star. Budúci rok je totiž tzv. Šabatový rok, teda posledný rok židovského sedemročného cyklu. A podľa rabbiho je napísané, že keď práve rok pred Šabatovým rokom nastane dlho nevídaná úroda, príde veľké súženie a hladomor.

Či už menovaným proroctvám veríte alebo nie, je už len na vás.

Shneur Zalman z Ljady
Shneur Zalman z Ljady