Preskočiť na obsah
Home » Zvrátený lekár pripravil o život viac než tisíc senioriek: Dôchodkyne zabíjal počas prehliadok!

Zvrátený lekár pripravil o život viac než tisíc senioriek: Dôchodkyne zabíjal počas prehliadok!

Sériový vrah Harold Frederick Shipman bol britský lekár a sériový vrah patriaci medzi vrahmi s najvyšším počtom obetí na svete. Narodil sa 14. januára 1946 ako druhé zo štyroch detí. Jeho otec sa živil ako vodič nákladiaku, matka zomrela na rakovinu, keď mu bolo 17 rokov. Predtým sa ale nechala dva roky liečiť doma, kde jej bol lekárom podávaný morfín. Symbolicky tak zomrela pod lekárskym dohľadom. To ho značne poznamenalo.

Shipman kariéru lekára nezačal práve najslávnejšie, vôbec totiž nevedel ako nevychádzať s kolegami. Správal sa k nim agresívne a arogantne. K jeho prepusteniu nakoniec viedlo zistenie, že sám sebe predpisuje opioidy.

To Harolda ale nezastavilo a nastúpil do inej nemocnice a svojich pacientov/obete navštevoval aj u nich doma. Išlo predovšetkým o ženy vo vysokom veku, ktoré boli finančne zabezpečené. Lenže keď mu priamo pod rukami začali umierať tisíce dôchodkýň, celá situácia začala byť podozrivá aj pohrebnému ústavu. Dcéra jednej z obetí následnej Shipmana ohlásila na polícii. Prišlo jej totiž divné, že jej inak vitálna mama zomrela po bežnej lekárskej prehliadke, a navyše si ešte pred smrťou stihla po 12 rokoch zmeniť závet tak, aby hrala v prospech lekára.

Zabíjal tak ako zomrela jeho matka

Počas lekárskych prehliadok mal nemilosrdný vrah pripraviť o život smrtiacou injekciou morfínu (morfín alebo morfium je hlavný alkaloid ópia) až viac ako 3 tisíc senioriek. Motív bol jasný – získať peniaze obetí, ktorým z domu súčasne kradol aj šperky. Harold ďalej túžil ovládať ľudský život a stať sa akýmsi asistentom eutanázie, ktorý milosrdne prenesie svoje obete na druhý breh. Táto zvrátená predstava ho nakoniec stála ako slobodu, tak i život. V roku 2000 bol odsúdený na doživotie, to si ale neodpykal. Svoj život dobrovoľne ukončil 13. januára 2004, deň pred svojimi 58. narodeninami, a to obesením.

>>>Ďalšie zaujímavosti nájdete tu<<<

Sériový vrah Harold Frederick Shipman

>>>Podporte nás na facebooku<<<

Sériový vrah Harold Frederick Shipman

Sériový vrah Harold Frederick Shipman

Zdroj/Foto: Wikipedia, Instagram, Freepik