Preskočiť na obsah
Home » Zvrat v kauze Strausz Plačkovej s manželom: Najvyšší súd zasiahol, všetko je inak!

Zvrat v kauze Strausz Plačkovej s manželom: Najvyšší súd zasiahol, všetko je inak!

Najvyšší súd Slovenskej republiky zrušil verejné zasadnutie vo veci obvinených Zuzany Strausz Plačkovej (30) a jej manžela Reného Strausza vrátane ďalších osôb obvinených v rámci kauzy zločineckej skupiny zaoberajúcej sa drogovou trestnou činnosťou.

Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz vo štvrtok 30. septembra popoludní opustili väzobnú celu a mali by byť stíhaní na slobode. Okrem manželov budú vyšetrovaní na slobode ešte ďalší dvaja členovia gangu.

“Rozhodnutie súdu je voči dvom osobám prepusteným zo zadržania právoplatný. Prokurátor vzniesol sťažnosť voči neprihliadnutia do väzby dvoch osôb. Zvyšných šesť obvinených podalo sťažnosť proti vzatiu do väzby. O sťažnostiach bude rozhodovať súd 7. októbra,”  médiá minulý týždeň podľa portálu tvnoviny.sk informovala tlačová hovorkyňa Katarína Kudjáková.

Ale dnes je už však všetko inak. “Termín verejného zasadnutia vo veci Reného Strausza spol. je, vzhľadom k späťvzatiu sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, zrušený,” uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (STS) vo štvrtok 30. septembra rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Dôvodom väzby u obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba.

Štyri osoby, medzi ktorými bola aj influencerka Zuzana Plačková Strausz a jej manžel René, súd do väzby nevzal. Dôvodom bolo konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej neskúmal naplnenie existencie dôvodov či už útekovej, prípadne preventívnej väzby.

Slovenská podnikateľka s manželom pobudli v cele predbežného zadržania necelé štyri dni a boli to pre nich najhoršie chvíle v živote.