Preskočiť na obsah
Home » Zbožňovaný Elvis Presley: Čo viete o kráľovi rokenrolu?

Zbožňovaný Elvis Presley: Čo viete o kráľovi rokenrolu?

Zrejme neexistuje nik, kto by nepoznal kráľa rokenrolu menom Elvis Presley. Aj dlhé desaťročia od svojej smrti má po celom svete milióny fanúšikov. Patríte k nim? Ukážte, čo o tomto mužovi (ne) viete?

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 6 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Jeho príbeh sa začal písať v roku 1935 v meste Tupelo v štáte Mississippi. Elvis prišiel na svet asi pol hodiny po svojom mŕtvom dvojčati. Narodil sa však do rodiny žijúcej na hranici chudoby, čo sa však v jednej chvíli aj hodilo, pretože

#2. Do roku 1956 o nejakom Elvisovi a jeho kapele počulo len pár fanúšikov. Dievčatá však už vtedy šaleli, keď na pódiu počas spevu predvádzal svoje typické pohyby. Toho si všimol aj obchodník menom Tom Parker a?

#3. Elvis vyrastal ako jedináčik, otca mal dokonca za mrežami, a tak bol odjakživa fixovaný na svoju matku Gladys. Hovorí sa, že za prvé zarobené peniaze jej kúpil ružový Cadillac. Darmi, vrátane nádherného domu, ju zahŕňal stále, v auguste 1958...

#4. Elvis bol počas vojenskej služby poslaný do Spolkovej republiky Nemecko. Svojmu manažérovi vtedy sľúbil, že?

#5. Elvis ako majiteľ ranča Graceland vlastnil veľa zvierat. Okrem psov, koní a vtákov bol obzvlášť populárny jeho?

#6. Pred Elvisom nebolo nič, hovoril o tomto umelcovi iný, nemenej slávny, hudobník, a to?

Dokončiť

Výsledky

-