Zábery SKAZY: Pretrhnutie hrádze v slovenskej dedine si vyžiadalo 1 obeť

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pred povodňami. V niektorých okresoch išlo o 2. stupeň, postupom času boli vydané výstrahy 3. stupňa. Nepríjemné počasie si vyžiadalo svoju prvú obeť.

V obci Rudno nad Hronom (okres Žarnovica) sa pretrhala hrádza, ktorá nevydržala obrovský nápor vody, po čom sa valila skrz celou dedinou. “Silný prúd vody strhol jednu osobu, ktorú hasiči našli bez známok života,” uviedli hasiči na sociálnej sieti.

“Voda preteká cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči momentálne pomocou vysokokapacitného čerpadla a plávajúcich čerpadiel odčerpávajú vodu zo zatopených ulíc a pivníc. Zasahujúci hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von. Na miesto udalosti smeruje aj evakuačný autobus HaZZ a plávajúci transportér zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom, ktorý bude v prípade potreby a zhoršenia situácie využitý na záchranu obyvateľov z rodinných domov zasiahnutých povodňou,” znie v stanovisku Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Silný dážď sužuje väčšinu územia Slovenska. Situácia je mimoriadne vážna aj v obci Klátova Nová Ves v okrese Partizánske. Po mimoriadne výdatných zrážkach zaliala celú obec voda. Neustály dážď spôsobil v problémy aj v Bánovciach nad Bebravou. Rieka Radiša zaplavila v postupne niekoľko ulíc, z koryta sa vyliala i Bebrava, ktorá zaplavila niekoľko pozemkov.

Video/Foto: Facebook/HaZZ