Výrazy z kasární: Poznáte slová z čias povinnej vojenčiny? (2.časť)

Vitajte pri pokračovaní našej fascinujúcej cesty do minulosti, presnejšie do čias povinnej vojenskej služby, keď ešte existovala ČSSR. Naša minulá časť kvízu bola veľkým úspechom a očividne vyvolala záujem a nostalgiu u mnohých našich čitateľov, takže sme sa rozhodli pokračovať v tejto zaujímavej téme. Tieto unikátne výrazy a frázy nie sú len zaujímavým výstrelkom do minulosti, ale tiež nám umožňujú lepšie pochopiť, akým spôsobom sa tvarovala kultúra a komunikácia v tej dobe. Pripomeňme si spolu, ako to všetko bolo, a oživme tieto staré výrazy, ktoré už možno dávno vyšli z módy, ale stále sú súčasťou našej histórie. A kto vie, možno sa naučíte aj niečo nové alebo si pripomeniete niečo, čo ste už dávno zabudli. Pripojte sa k nám a užite si tento kvíz plný zábavy a vzdelávania.

Keď dokončíš náš test, radi by sme ťa požiadali, aby si nás podporil/a jednoduchým spôsobom. Prosíme, zdieľaj s nami tvoje dojmy v komentároch na našej Facebook stránke, a to buď o tom, ako sa ti test páčil, alebo koľko bodov si dosiahol či dosiahla. Toto gesto bude pre nás veľmi cenné.  Ak bol test pre teba príjemným zážitkom, môžeš ho zdieľať aj s tvojimi priateľmi. Pre viac podobných testov navštív prosím tento odkaz.

Prvú časť kvízu nájdete tu:

Výrazy z kasární: Poznáte slová z čias povinnej vojenčiny?

A tak sme spolu prešli ďalšiu časť našej cesty do minulosti, kde sme si pripomenuli jazyk, ktorým sa hovorilo v radoch povinnej vojenskej služby v čase ČSSR. Dúfame, že ste si tento kvíz užili rovnako ako my pri jeho vytváraní. Slang, ktorý sme prebrali, je viac než len zaujímavou zbierkou slov a fráz. Je to oživenie časti našej histórie, pripomienka časov, ktoré boli iné, ale stále formovali to, kými sme dnes. Ak máte nejaké spomienky na slová alebo frázy, ktoré sme nepokryli, neváhajte nám napísať. Vždy je potešením počuť od našich čitateľov a spoznať ich vlastné príbehy a skúsenosti.