Vyhrážal sa zabitím rodiny: Prezident Kovařík reaguje na brutálny útok policajta na bezdomovca

Zábery na policajta, ktorý brutálnym spôsobom útočil na neznámeho muža ležiaceho na zemi, obleteli internet. Dostali sa aj k policajnému prezidentovi Petrovi Kovaříkovi, ktorý sa k tomuto nechutnému prípadu vyjadril.

Brutálna bitka policajta na neznámeho muža v Starej Turej vyvolala u ľudí veľké pohoršenie a zdesenie. Ako vo videu vidieť, muž zákona neustále útočí na muža, ktorý je údajne bez domova. Aj napriek tomu, že nejavil žiadne známky sebaobrany či opätovaného útoku, policajt v úderoch neprestával. K celej záležitosti sa vyjadril už aj policajný prezident Peter Kovařík. Bezdomovec sa vraj mal policajtovi vyhrážať, že zabije jeho rodinu.

“Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny. Toto všetko bude predmetom vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby MV SR. Odsudzujem neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta, súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,” vyhlásil policajný prezident Peter Kovařík.

Ak vám video nejde prehrať cez YouTube, pozriete si ho cez Facebook

Útok policajta na bezdomovca

Zdroj/Foto/Video: Facebook, YouTube