Preskočiť na obsah
Home » Tehotná bežkyňa (16) v balerínkach: Pôjde Annamária na potrat?!

Tehotná bežkyňa (16) v balerínkach: Pôjde Annamária na potrat?!

Nádejná mladá bežkyňa Annamária Horváthová (16) mala skvele našliapanú športovú kariéru. Lenže nedávno oznámila, že je tehotná, a veľa ľudí si myslelo, že to znamená koniec jej úspechov. Bežkyňa má ale úplne iné plány a rozhodla sa, že pôjde na potrat, aby sa mohla behu aj naďalej venovať a vyhrávať preteky, informoval denník Nový čas.

Mladá rómska atlétka Annamária Horváthová slávila jeden športový úspech za druhým, keď v tom náhle prišlo tehotenstvo. Dieťa mala čakať s osemnásťročným priateľom Sebastianom, s ktorým randila desať mesiacov, ale ktorý ju medzitým už zase stihol opustiť. Dievča žije v biednych podmienkach v chatrči v osade blízko Moldavy nad Bodvou.

Kvôli behu sa rozhodla pre potrat

Verejnosť bola po jej tehotenstve skeptická, pretože mala za to, že dievča si dieťa nechá a skončí so svojou skvele rozbehnutou kariérou. Ako sa ale zdá, všetko je inak. “Annamária pôjde na potrat. Nie je to lacné a náš rozpočet to nezvládne, ale je to správne rozhodnutie. Po prvé nechcem, aby si dcéra zničila život ako ja, keď som rodila už v sedemnástich, a za druhé chcem, aby ďalej športovala. Beh je jej veľký koníček, “ povedala pre Nový čas matka Izabela (38), ktorá má okrem bežkyne ešte ďalších šesť detí.

S rozhodnutím súhlasí aj samotná Annamária. “Chcem ďalej behať a víťaziť. Budem sa snažiť, aby som mohla čo najskôr znova trénovať,” nechala sa počuť. S potratom súhlasí aj Sebastian, bývalý priateľ talentovanej bežkyne, ktorý už má dve deti z minulého vzťahu.

>>>Sledujte nás na facebooku<<<

Kto je Annamária Horváthová?

V roku 2018 mladé dievča šokovalo celé Slovensko, keď vyhrala preteky nad skúsenejšími dievčatami len v balerínkach a bez ponožiek. V júni 2021 sa stala dorastenecké šampiónkou Slovenska v behu na 1500 metrov na majstrovstvách republiky v Košiciach.

« z 12 »