Preskočiť na obsah
Home » Slovenský kňaz mal na fare sexuálne zneužívať 12-ročné dievčatko: Obeť prehovorila o podrobnostiach

Slovenský kňaz mal na fare sexuálne zneužívať 12-ročné dievčatko: Obeť prehovorila o podrobnostiach

Škandál, ktorý otriasa cirkvou. Jej predstavitelia o sexuálnom zneužívaní 12-ročnej zverenkyne katolíckeho kňaza podľa všetkého vedeli, polícii ale nič nehlásili. Dievča teraz prehovorilo na kameru televízie Markíza.

Pomerne mladý katolícky kňaz zneužil 12-ročnú dievčinu, k zakázanému počínaniu sa dokonca priznal. Predstavitelia katolíckej cirkvi okolo neho o jeho činoch podľa všetkého vedeli, polícii ale nič nenahlásili. Zneužívané dievča a jej rodičia prekročenie zákona nahlásili na polícii až po nejakej dobe.

Zakázaná láska

Dievča navštevovalo cirkevnú i nedeľnú školu, s miestnym kaplánom sa tak zoznámila počas rôznych aktivít v cirkvi. Keď si podľa televízie Markíza kňaz získal jej dôveru, začal si s ňou písať a súkromne sa s ňou stretávať. “Nosil mi darčeky, pozval ma na palacinky,” uviedlo dievča pre televíziu s tým, že kaplán o ich vzťahu hovoril ako o ” zakázanej láske “.

Raz ju mal kňaz vziať k sebe na faru, kde mali orálny sex. “A hneď ako to skončilo, povedal, že spolu musíme ísť na spoveď,” zverila sa poškodená reportérke magazínu Reflex Kristíne Kövešovej. Kňaz bol následne v internom cirkevnom procese z úradu odvolaný, pred políciu sa ale prípad nedostal, ani rodičia maloletej sa nič nedozvedeli. U dievčaťa sa neskôr objavili posttraumatické stavy, a tak sa rodičom priznala, čo sa stalo. Tí následne celú vec úradom nahlásili.

Údajne sa zamiloval

Televízia Markíza kňaza zastihla pri jeho aute a vyspovedala ho po svojom. “Zamiloval som sa,” uviedol na kameru kaplán. “A potom už človek podlieha. Ja som prestal ten vekový rozdiel vnímať. Nezvládol som celibát,” dodal muž, ktorý už podľa cirkevných pravidiel kňaza nikde robiť nemôže. Teraz je však na rade polícia.

Nejde o jediný prípad

Žilinská krajská hovorkyňa Gabriela Kremeňová televízii Markíza potvrdila, že v jednom okrese kraja vyšetrujú až dva takéto prípady.

Zdroj/Foto: TV Markíza, reprofoto TV Markíza