Skupinka Rómov beštiálne zaútočila na starostu obce: Kopali ho do hlavy, skončil v bezvedomí

Starosta obce Iňačovce Ľubomír Macko si prešiel peklom. Trojica Rómov na neho zaútočila priamo v jeho dedine a dobila ho do bezvedomia. Prípadom sa už zaoberá polícia a agresorom teraz hrozí trest odňatia slobody od 7 do 12 rokov.

Traja Rómovia prišli na návštevu do obce Iňačovce v okrese Michalovce, kde začali vyčíňať a obťažovať miestnych občanov. Keď k nim podišiel starosta obce Ľubomír Macko, predstavil sa a upozornil ich na nevhodné správanie. A práve to naštartovala výtržníkov a na starostu beštiálne zaútočili.

“Ešte vedľa suseda kričala. My sme sa báli, že oni ho zabijú, tak ho kopali. Proste kruto,” povedala Silvia, očitá svedkyňa incidentu pred TV JOJ. “Z boku ma jeden napadol, ma udrel. Ja som sa potom k nemu otočil, že čo to má znamenať a už začali ma všetci traja napádať. Útočili všetci traja. Všetci traja viem, že ma kopali. Jeden za druhým, to bolo rýchle, ako som bol na zemi. Útočili iba na hlavu, nikde inde,” opísal hrozivé chvíle 51-ročný starosta obce Iňačovce Ľubomír Macko, ktorý ostal na istý čas aj v bezvedomí. Šialený útok trojice Rómov zastavili až miestni dedinčania, ktorí vybehli zo svojich domov. Podľa svedkov boli útočníci opití a po bitke z miesta činu ušli.

Starosta obce Iňačovce Ľubomír Macko si prešiel peklom
Starosta obce Iňačovce Ľubomír Macko si prešiel peklom

Všetko zachytila kamera

Starosta utrpel zranenia s dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní. Oba nadočnicové oblúky má zlomené, rovnako aj nosné prepážky. Policajtom sa následne podarilo trojicu páchateľov zadržať, pričom získali aj dôkaz v podobe záznamu z obecnej bezpečnostnej kamery. “Vyšetrovateľ po vykonaní procesných úkonov obvinil troch mužov z okresu Michalovce vo veku 23, 26 a 27 rokov zo zločinu útoku na verejného činiteľa a prečinu výtržníctva,” uviedla policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Útočníkom hrozí basa na 7 až 12 rokov.


Video/Foto: noviny.sk