Rozzúrení diváci si vydobyli zmenu v Bez Servítky: NOVINKA, ktorá čaká nečestných súťažiacich!

Tohtoročná séria jojkárskej relácie o varení s názvom Bez Servítky sa dostala do výraznej diváckej obľuby a aktuálne patrí medzi najobľúbenejšie televízne formáty na slovenskom trhu. Fanúšikovia relácie sa však čoraz viac sťažujú na výber súťažiach, ktorí nedokážu dodržiavať ani základné pravidlá a slepo taktizujú. Tomu ale má byť najnovšie koniec, televízia sa rozhodla zakročiť!

Počas niekoľkých uplynulých týždňoch boli diváci svedkami viacnásobných šokujúcich momentov, kedy sa niektorí z účastníkov rozhodli, že k tomu, aby získali výhru 500 € jednoducho nebudú svojim súperom udeľovať žiadne body. Navyše sa ani netaja tým, že ide len o nechutnú stratégiu, ktorá im zaručí, aby protivníci nedosiahnu viac bodov ako oni samotní. A práve to poriadne rozohnilo prívržencov súťaže. Niektorí si dokonca pozreli aj oficiálne pravidlá v súťaže. Z toho, čo tam našli, však zostali poriadne zaskočení!

,,Taktizovanie, resp. taktické bodovanie je zakázané. Po zistení taktického bodovania súťažiacimi je spoločnosť oprávnená diskvalifikovať súťažiacich, ktorí participovali na taktizovaní,“  dočítame sa v pravidlách na oficiálnom webe televízie Joj. ,,Súťažiaci v pozícii hostí sú povinní ochutnať každý z naservírovaných chodov a ohodnotiť súťažiaceho v pozícii hostiteľa s ohľadom na dojem z naservírovanej večere, atmosféru pri večeri, zábavu, atď.,” znie ďalej v oficiálnych pravidlách.

Producenti relácie ale v spomínanom stanovisku uvádzajú aj to, že spoločnosť je oprávnená pravidlá priebežne upravovať. Kritika divákov ale zrejme padla na úrodnú pôdu. „Situáciu aktuálne riešime s producentom relácie Bez servítky Tomášom Eibnerom,” povedala pre portál Topky.sk hovorkyňa televízie JOJ Lucia Tuhelová.

,,Keďže nejde o prvý takýto prípad, ani ja sa nemôžem tváriť, že je všetko v poriadku. A tak sme museli v rámci štábu urobiť zopár razantných personálnych zmien, aby sa z kuchárskej šou nestala súťaž taktikov,” doplnil pre Topky.sk producent relácie Bez Servítky.

Zdroj/Foto: Topky.sk, Instagram, TV – JOJ