Preskočiť na obsah
Home » Rodina tehotnej Slovenky Martiny (†32), ktorú usmrtilo tornádo, je zdrvená: Svokra opísala desivé momenty

Rodina tehotnej Slovenky Martiny (†32), ktorú usmrtilo tornádo, je zdrvená: Svokra opísala desivé momenty

Besnenie tornáda na Morave si vyžiadalo okrem obrovských materiálnych škôd aj 5 ľudských obetí. Medzi nimi bola aj 32-ročná Slovenka Martina, ktorá mala o niekoľko týždňov priviesť na svet synčeka Dalibora. Ide o dcéru známeho slovenského hudobníka. Rodina nebohej prehovorila o tragédii.

Slovenka Martina, ktorá pochádzala z Prešova a ktorá bola dcérou známeho hudobníka Františka Cmara zo skupiny Mloci, našla v Českej republike lásku svojho života. S manželom Ondřejom očakávali prírastok do rodiny, keď sa im mal o 3 týždne narodiť synček Dalibor. Žiaľ, ničivé tornádo to nedovolilo.

Martina bola v čase tragédie u svokrovcov na chalupe v obci Lužice (okres Hodonín), kam pravidelne chodili na návštevy. Besniace tornádo rozmetalo terasu s pergolou, na ktorej sedeli. Trosky zabili budúcu mamičku aj s nenarodeným bábätkom. Bezmocný manžel tak behom pár sekúnd prišiel o manželku s dieťaťom.

Martinina svokra Zora opísala desivé momenty tragédie. “Všetko bolo v ten deň ozaj veľmi príjemné, sedeli sme na terase. Pochutnávali si na dobrom jedle, smiali sa, skrátka sme si to poriadne užívali. Zrazu sa však zotmelo. Zdvihol sa trochu vietor a prišla búrka, začali padať krúpy. No vôbec nám nenapadlo, že by malo prísť k takejto katastrofe,” opísala momenty pred tragédiou Zora. “Mysleli sme si, že je to len chvíľková záležitosť, deň predtým bola totiž tiež prietrž. Zrazu však začalo vôkol nás strašne hučať, a potom sa nám zmenil život. Nás len akoby „vcuclo“ z terasy cez sklo do chalupy. Leteli sme ako bielizeň, nemali sme šancu sa ničoho zachytiť,” opísala pani Zora, ktorá mala s Martinkou veľmi dobrý vzťah.

Keď si všetci uvedomili, že nikde nevidia Martinu, vybehli von na zdemolovanú terasu, kde sa im naskytol hrozivý pohľad. Martinku našli doráňanú pod pergolou. “Ešte rozprávala. Snažili sme sa ju rýchlo vytiahnuť, zatiaľ čo ostatní volali záchranku. Po chvíli sme ju vyslobodili, ale potom prišla ďalšia rana. Sanitka sem nemohla prísť, lebo príjazdová cesta bola úplne neprejazdná. Všade boli sutiny a sfúknuté stromy. Nebolo skrátka možné, aby tadiaľ záchranka prešla,” doplnila zronene Zora.

Rodina následne Martinu naložila do auta a okamžite vyštartovali do nemocnice inou trasou. Žiaľ, bolo už neskoro. Budúcu mamičku oživovali hodinu, no bezvýsledne. Blízka rodina 32-ročnej Martiny tak namiesto radosti z príchodu malého Daliborka pripravuje pohreb.

Na sociálnej sieti zanechal dojemný odkaz rodinný blízky nebohej Jakub. “S veľkou bolesťou oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom a známym, že nás navždy opustila naša milovaná Maťka — manželka, dcéra, sestra, kamarátka, kolegyňa. Zomrela 24. 6. 2021 vo veku 32 rokov následkom úrazov spôsobených prírodnou katastrofou v břeclavskom kraji. Posledná rozlúčka prebehne v Prešove, detaily dáme vedieť neskôr. Všetkým uz teraz ďakujeme za prejavenú sústrasť a podporu,” napísal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj/Foto: cas.sk, Facebook