Preskočiť na obsah
Home » Polícia SR začala vyšetrovať cyklistu Petra Sagana: Dôvod vás zároveň rozhnevá aj pobaví

Polícia SR začala vyšetrovať cyklistu Petra Sagana: Dôvod vás zároveň rozhnevá aj pobaví

Nie nejde o žiaden žart. Policajný zbor Slovenskej republiky sa začal skutočne zaoberať svetovo úspešným cyklistom Petrom Saganom pôvodom zo Žiliny. Dôvodom policajného vyšetrovania je Saganov tréning v dedinke Valaliky počas pretekov Okolo Slovenska.

Bližšie nešpecifikovaná osoba totiž podala na políciu podnet na prešetrenie v súvislosti s tréningom, ktorý Sagan absolvoval spoločne s kolegami, v dedinke Valaliky nachádzajúcej sa v okrese Košice-okolie. Obvinenie sa týka toho, že cyklisti išli v skupine a vo dvojiciach vedľa seba. To je síce bežný jav na cyklistických tréningoch, no slovenské zákony niečo také nedovoľujú.

„Okresný dopravný inšpektorát Košice-okolie Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice-okolie obdržal postúpený podnet v súvislosti s udalosťou v cestnej premávke z odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru. Týka sa podozrenia z priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ku ktorému došlo v obci Valaliky,” potvrdila skutočnosť krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová pre denník Korzár.

Osoby podozrivé zo spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky je potrebné najprv stotožniť. V prípade preukázania spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky konkrétnou osobou bude táto riešená podľa zákona o priestupkoch,” dodala.

Peter Sagan

Peter Sagan