Preskočiť na obsah
Home » Optická hádanka: Nájdete na obrázku druhú ženu? Väčšina ľudí pohorí

Optická hádanka: Nájdete na obrázku druhú ženu? Väčšina ľudí pohorí

Riešite radi náročné hádanky? Urobte si mozgovú rozcvičku a vydajte sa s nami do sveta optických klamov a ilúzií. Dobre sa pozrite na nasledujúcu fotografiu so stojacou ženou. Skúste na fotke nájsť aj druhú ženu. Poriadne sa pri riešení tejto optickej hádanky sústreďte, väčšina ľudí ju totiž nevyrieši.

Prezrite si fotku, na ktorej stojí mladá žena, a skúste na snímke nájsť aj ženu druhú. Nachádza sa za stromom, pod mostom, alebo medzi kríkmi? Táto optická hádanka je obzvlášť náročná a pri jej riešení sa poriadne zapotíte.

Pozeráte sa na fotografiu dlhé minúty a stále ste na nej nenašli druhú ženu? Možno máte pochybnosti, či sa na snímke naozaj nachádza, ale je to tak. Ako je to teda s riešením tohto optického klamu?

dve ženy optická ilúzia

RIEŠENIE:

Na fotografii sa prestaňte pozerať zblízka. Aby ste na snímke našli druhú ženu, je dôležité, aby ste si fotku pozreli z diaľky. Druhú ženu nájdete na snímke aj vtedy, keď si fotku zmenšíte. Zapojili ste poriadne svoje mozgové závity a už túto ženu vidíte?

Strom spolu s trávou a kríkmi vytvára ženinu tvár, most so špongiou a vetvou na strome sú oči, telo dievčatka predstavuje nos a spodná časť sukne s odrazom vo vode sú potom ústa.

Táto optická hádanka je iba dôkazom toho, že keď sa človek pozrie na veci okolo seba z odlišného uhla, všetko vyzerá úplne inak!