Preskočiť na obsah
Home » Opitý Sagan napadol policajta: Bál sa, že ho chcú zaočkovať!

Opitý Sagan napadol policajta: Bál sa, že ho chcú zaočkovať!

Hviezda svetovej cyklistiky Peter Sagan mal po jednom nočnom ťahu so svojim bratom Jurajom roztržku s policajtmi a celá kauza skončila až pred súdom. Ten mu naparil poriadne mastnú pokutu, ktorá ale pre neho zrejme nebude až takým problémom.

Bratia sa vracali z párty 25. apríla pol hodiny po polnoci, keď ich zastavila policajná kontrola. Za volantom sedel Juraj. „Pri návrate z večierka, kde vypili veľa alkoholu, porušili protipandemické opatrenia zákazu vychádzania. Napätie narástlo, keď polícia vyzvala spolujazdca, aby vystúpil z auta. Majster sveta sa bránil ako blázon, aby ho nevytiahli z auta. Bolo to do takej miery, že policajtovi spôsobil poranenie s dobou liečenia dva dni,“ napísal server Nice-Martin.

Sagan bol odsúdený a vyfasoval poriadnu pokutu. „V cele policajného zaistenia si už nepamätal, čo sa stalo. Ospravedlňoval sa a svoj skrat vysvetľoval ako následok obavy z toho, že ho budú nútiť sa očkovať. Nakoniec sa ukázalo, že za všetko môže nadmerná konzumácia alkoholu, na ktorú nie je športovec zvyknutý,“ uviedol sudca, ktorý Sagana odsúdil na peňažný trest vo výške 5100 eur.

Päť tisíc za napadnutie policajta a sto eur za porušenie protipandemických opatrení. K tomu navyše musí uhradiť 1500 eur, ako odškodné policajtovi, ktorého napadol. Iba pár dní pred spomínaným incidentom sa pritom bratia pochválili novým Ferrari za pol milióna eur.

Peter Sagan

Peter Sagan