Na severe Slovenska vzniká Kysucká ľudovo-demokratická republika (KĽDR), píše žilinská tlač!

V nedávnom vydaní dvojtýždenníka Žilinec sa zrejme pri príležitosti uplynulého 1.apríla, sviatku všetkých bláznov objavil v sekcii fikcia článok, v ktorom jeho autor píše o rozhodnutí obyvateľov Kysúc osamostatniť sa a založiť autonómnu Kysuckú ľudovo-demokratickú republiku skrátene KĽDR.

Vo vtipnom sarkasticky ladenom príspevku sa môžeme napríklad dočítať údajný názor Jána P.,  krajského predsedu Smeru, ktorý má vraj rokovať so slovenskou vládou o podmienkach osamostatnenia. ,,Ľudia sú zdesení. Keď vyhrala tá Čaputová, tak do roka a do dňa tu bude armagedon. Prídu sem islamisti, se*uálni migranti a nedajbože aj Bratislavčania,” má sa strachovať Ján P.

Vznik KĽDR má taktiež zabrániť prílivu cudzincov, a to jediným možným spôsobom, akým je uzavretie hraníc. ,,Vystúpime zo Slovenska, EÚ a NATO. Aj tak nič dobré nepriniesli, iba zhýralé peniaze, ľahké mravy. A navyše nám chcú Istanbulským dohovorom zakázať sem-tam preventívne prefackať ženu, nech je v strehu,” dodáva Ján P.

Na Kysuce by sa mali následne presťahovať i jeho priatelia z ĽSNS, čo vysvetľuje nasledovným tvrdením: ,,Po príchode švárnych chlapcov v zelených tričkách sa nejedna dievčina kresťansky zapýri. A to potrebujeme,” argumentuje a podotýka, že ich príchod určite neohrozí zvýšenie priemerného IQ na Kysuciach, ako upozorňujú neprajníci novej republiky. Práve kvôli nim sa ku KĽDR má pripojiť i susediaci okres Bytča.

Po vzniku Kysuckej ľudovo-demokratickej republiky sa vraj jej predstavitelia plánujú vzdať eura a chcú používať vlastnú menu pod názvom KyBorG, čo má byť skratka pre kysucký borovičkový groš. ,,My peniaze nepotrebujeme. A časom ich úplne zrušíme, aby sa ľudia mohli venovať krajším veciam, ako je to hnusné naháňanie sa za nimi. Pred rokom 1989 to fungovalo perfektne. Ľudia mali prácu, nie peniaze a akí boli šťastní,” uzavrel.

Na otázku, z čoho bude Kysucká ľudovo-demokratická republika financovaná odpovedá, že sa trojnásobne zvýši mýto a nakoniec dodáva: ,,Platiť budú iba cudzinci, ktorých tu aj tak nechceme,” skonštatoval.

Zdroj: Dvojtýždenník Žilinec – Juraj Vanár | Foto: Dvojtýždenník Žilinec – Juraj Vanár, Pixabay