Preskočiť na obsah
Home » Legendárna rozprávka s vlkom a zajacom: Ako poznáte animovaný seriál Len počkaj!?

Legendárna rozprávka s vlkom a zajacom: Ako poznáte animovaný seriál Len počkaj!?

Je tomu už viac než päťdesiat rokov, odkedy mal premiéru prvý diel sovietskeho animovaného seriálu Len počkaj, zajac !. V rokoch 1969 až 2005 bolo postupne natočených dvadsať pokračovaní. Vyskúšajte sa, ako si dobrodružstvo vlka a zajaca pamätáte a čo viete o ich tvorcoch.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Nielen úvodná melódia seriálu, ale aj dvojica mien tvorcov seriálu utkvela v pamäti snáď každému. Alebo nie? Kto sú tvorcovia seriálu?

V titulkoch síce bolo uvedené Kotenočkin, v skutočnosti sa však Viačeslav Michajlovič volal Koťjonočkin. V písanej ruštine často diakritické znamienko pri prehláske e / ё chýba.

 

#2. Viačeslav Koťjonočkin seriál režíroval, aká bola rola Svetozara Rusakova?

#3. Prvý diel No počkaj! sa odohráva na pláži. Akému vodnému športu sa v ňom venuje zajac?

#4. Viačeslav Koťjonočkin bol sám tiež maliarom a animátorom. V režijnej filmografii má aj niekoľko propagandistických snímok. Napríklad film Proroci a lekcie z roku 1967 vznikol k päťdesiatemu výročiu?

#5. Väčšina dielov Len počkaj, zajac! vznikla v rokoch 1969 až 1986, po rozpade Sovietskeho zväzu vytvoril ďalšie dve časti režisérov syn Alexej Koťjonočkin. V novej dobe vlk prišiel o jeden významný poznávací znak. Bol to?

Vlk musel prestať fajčiť kvôli protifajčiarskym zákonom v Rusku i v zahraničí. V nových dieloch ani nepije alkohol.

 

#6. Vo štvrtom diele Na štadióne sa vlk dostane do sporu s hrochom, ktorý tu prevádzkuje tradičnú ruskú hru gorodky. Jej úlohou je vymiesť z vymedzeného priestoru figúry zložené z piatich drevených valčekov. Hádže sa po nich predmetom, ktorým nakoniec dostane do tváre aj vlk, akým?

#7. Alexej Koťjonočkin priznal, že tvorcovia vôbec neriešili autorské práva na hudbu. Seriál aj preto sprevádza mnoho známych klasických i populárnych melódií. Priestor opakovane dostala tiež slávna ruská speváčka, interpretka hitu Milión šarlatových ruží. Ako sa volá?

#8. Vlk a zajac z Nu, pogodi! sú tiež protagonistami legendárnej digitálnej hry ruskej firmy Elektronika. Hráč pomocou štyroch tlačidiel hýbal vlkom, ktorého úlohou bolo

#9. V kurníku medzi sliepkami a vajcami sa vlk nešťastnou náhodou ocitne aj v seriáli, v šiestom diele na vidieku. Čo tomu predchádza?

#10. Postavu vlka mal pôvodne nahovoriť slávny ruský herec, básnik a pesničkár. Schvaľovacie orgány, ktoré po celý život zamestnával svojimi kritickými textami, však boli proti. Ako sa umelec volal?

Dokončiť

Výsledky

-