KVÍZ: Dokážete preložiť 9 staroslovienskych slov? Skúste to, je to zábava

Dnes sa budeme venovať prekladu slovíčok zo staroslovienčiny. Staroslovienčina bola jazykom, ktorým sa hovorilo v stredoveku v slovanských krajinách. Jej význam je však oveľa väčší, pretože sa stala základom mnohých súčasných slovanských jazykov. V tomto teste si môžete overiť svoje znalosti a schopnosti prekladu z tohto historického jazyka do súčasnej slovenčiny. Test sa skladá zo série slov a výrazov, ktoré budete musieť preložiť. Používame v ňom preto popri hlaholskom a cyrilskom zápise aj zjednodušený prepis staroslovienčiny do latinky. Veríme, že vám tento test pomôže zlepšiť vaše jazykové schopnosti a zároveň vás oboznámi s touto fascinujúcou históriou jazyka.

Keď dokončíš náš test, radi by sme ťa požiadali, aby si nás podporil/a jednoduchým spôsobom. Prosíme, zdieľaj s nami tvoje dojmy v komentároch na našej Facebook stránke, a to buď o tom, ako sa ti test páčil, alebo koľko bodov si dosiahol či dosiahla. Toto gesto bude pre nás veľmi cenné.  Ak bol test pre teba príjemným zážitkom, môžeš ho zdieľať aj s tvojimi priateľmi. Pre viac podobných testov navštív prosím tento odkaz.

 

V dnešnej dobe, kedy sa jazyková komunikácia stáva čoraz dôležitejšou, sme radi, že sme vám mohli ponúknuť tento test a prispieť k vašemu rozvoju v tejto oblasti. Dúfame, že sa vám náš článok páčil a že ste sa pri ňom aj niečo naučili. Chceli by sme sa poďakovať všetkým našim čitateľom za podporu a dôveru, ktorú nám prejavujú. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a prajeme vám veľa úspechov vo vašom jazykovom vzdelávaní.

Zdroj: Gorazd.org