Kto je lepší, Mikuláš alebo Santa Claus? Vtipný Slováčisko spísal rozdiely

A je to tu zas! Každoročne sa stretávame s dilemou, či je lepší slovenský tradičný Mikuláš alebo americký Santa Claus, ktorého si deti s tým našim často mýlia. Medzi menovanými sú však obrovské rozdiely, ktoré by ste si na prvý pohľad zrejme nevšimli.

To ale vôbec neprekáža, keďže najnovšie sa sociálnymi sieťami šíri porovnanie, z ktorého takpovediac padnete na zadok. Jeho autor totiž nešetril humorom a vtipne nám všetky dôležité rozdiely vymenoval. Skúste sa nesmiať, nám sa to nepodarilo. 😀

Prinášame vám ho v mierne upravenej podobe bez gramatických chýb.

Rozdiel medzi Mikulášom a Santa Clausom

Milé deti, už sa Vám to blíži. Teraz je ten správny čas urobiť poriadok v tých Vašich malých hlavičkách. Na trhu máme dvoch chlapov s vrecom, ktorí roznášajú darčeky. Ježiška tentokrát vynecháme, pretože aj tak nikto z Vás nevie, ako vlastne vyzerá. Mimochodom, už niekto niekedy videl mimino roznášať darčeky? Aha.

Takže, kto vie, aký je rozdiel medzi Mikulášom a Santa Clausom? Nikto? Tak v poriadku.

Mikuláš je náš. Býva tu celý rok a pozerá sa ako neposlúchate, alebo poslúchate. Vie o Vás všetko. Že si v kúpeľni špárate v nose namiesto toho, aby ste si čistili zuby. Že hádžete starú desiatu za posteľ a že chodíte do chladničky na nutellu. Že mame kradnete čokoládu z jej tajnej skrýše, otcovi vyberáte drobné z vrecka. O tom, že prdíte kde sa Vám zachce, vie tiež!

Santa celý rok chrápe v Amerike

Nevie nič. Aj napriek tomu nám ho sem, prekvapivo vždy z Poľska a po okresoch, vo všetkých možných podobách dovážajú červené kamióny. Má okolo seba celý tým reklamných agentov, ktorí sa môžu pretrhnúť, aby bol Santa na všetkom. Na ponožkách, trenkách, na pyžame, na plechovke so sušienkami. Nepohrdnú ani záchodovým papierom.

Mikuláš nemá žiadnu agentúru, chodí pešo a pije varené víno. Preto je štíhly a zocelený. Santa chľastá CocaColu a vozí si zadok v sobom záprahu. To je dôvod, prečo je tlstý a celkovo neforemný.

Mikuláš má so sebou anjela a čerta – symboly dobra a zla, pretože má rád spoločnosť a je družný. Nepokazí žiadnu srandu. Kľudne nechá čerta, aby Vás šupol do vreca a ponosil po dedine. Psychiatra Vám ale potom už platia Vaši rodičia.

Darčeky a uhlie pre Vás nosí v košíku a osobne Vám ho odovzdáva, keď si ho zaslúžite. Santa jazdí sám a darčeky hádže komínom, aby nemusel nikoho stretnúť. Ako asociálny neurotik bude s najväčšou pravdepodobnosťou frčať na antidepresívach.

A na záver…

Ani Santa Claus, ani Mikuláš neexistujú. Túto trápnu tradíciu udržujú Vaši rodičia, aby vás mohli vydierať. Je na čase, aby ste pochopili, že za to, že sa chováte dobre nikde nič nedostanete. Čím skôr to pochopíte, tým lepšie. Dobre sa totiž máte správať kvôli sebe, aby bol svet lepšie miesto na život, a aby mama nebola už v tridsiatke šedivá.

Chcete si vyskúšať, čo viete o Mikulášovi? Vyplňte nasledujúci test.

Chodí s anjelom a čertom, kto to je? Áno, Mikuláš! Otestujte si, čo o ňom viete

 

Zdroj|Foto: Facebook, Twitter, Giphy