Krkavčia matka udusila svoje tri malé detičky: Súd ju nakoniec označil za nevinnú!

44-ročná Írka menom Deirdre Morleyho odišla nedávno zo súdu ako nevinná, v januári minulého roku však zabila svoje tri deti! K oslobodzujúcemu rozsudku však prispel konsenzus zhodnotenia jej psychického stavu, a to ako na strane obžalovaných, tak na strane žalobcu. Podľa rozhodnutia súdu totiž Deirdre trpí vážnou psychickou poruchou a vraždila v stave nepríčetnosti.

Conor († 9), Darragh († 7) a Carla († 3) McGinleyovci žili šťastne a spokojne s oteckom Andrewom a mamičkou Deirdre v írskom Dubline. Bohužiaľ ale len do januára 2020. Vtedy žena svoje tri krásne deti udusila.

Ako súd rozhodol, Deirdre vtedy konala pod vplyvom vážnej psychickej choroby a nevedela, čo robí. Vysoko kvalifikovaná zdravotná sestra pred vraždou začala trpieť utkvelými predstavami a upadla do vážnej psychózy.

Psychológovia u Deirdre odhalili bipolárnu afektívnu poruchu a všetci prizvaní odborníci – za stranu prokurátora i žalovanej – sa na stave jej mentálneho zdravia zhodli. Matka bola istý čas hospitalizovaná na psychiatrii.

“Experti sa jednohlasne vyjadrili v tom zmysle, že matka bola nepríčetná, keď zabíjala svoje tri deti,” uviedol podľa webu Daily Mail k rozhodnutiu sudcu Paul Coffey. Po čine ju našli, ako dezorientovane blúdi po uliciach.

Deirdre Morleyho udusila svoje tri deti (3)

Zdroj/Foto: DailyMail