Preskočiť na obsah
Home » Je to najľudnatejší a štvrtý najväčší štát: Čo ešte vieš o Číne?

Je to najľudnatejší a štvrtý najväčší štát: Čo ešte vieš o Číne?

Čína je krajina s bohatou históriou, kultúrou a zaujímavou politickou a ekonomickou dynamikou. Rozlohou ide o najväčší štát východnej Ázie a štvrtý najväčší na svete. V krajine žije vyše 1,4 miliardy obyvateľov (odhad z roku 2016), čo z nej robí najľudnatejší štát sveta. Poznáte ďalšie čínske NAJ? Tento kvíz vás prevedie vzrušujúcou cestou Čínou, kde budete mať príležitosť preskúmať jej geografiu, históriu, kultúru a významné udalosti.

Čína je známa svojimi tradičnými hodnotami, ako je konfuciánstvo, ale aj moderným ekonomickým vzostupom, ktorý ju urobil jedným z najväčších hráčov na svetovej scéne. Tento kvíz vám umožní lepšie porozumieť tejto rozmanitej a komplexnej krajine.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to! Páčil sa vám test? Ak áno, podporte našu stránku taraniny.sk zdieľaním kvízu na facebooku. Ďakujeme za vašu podporu! Viac kvízov a zábavy nájdete TU.

zemepis, geografia, svet, čína, kvíz, test, štáty sveta

kvíz