Je nevinná, skúsime aj Najvyšší súd: Judita vyfasovala 12 rokov natvrdo, jej otec ju bráni

Juditu K. poslal Krajský súd v Žilina na výkon trestu v dĺžke 12 rokov a 4 mesiace. Trest za vraždu jej 16-ročného kamaráta Tomáša T. z mája 2019 by si mala odpykať v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých. Rodičia 18-ročnej dievčiny však tvrdia, že je nevinná a chcú bojovať ďalej.

“Krajský súd odvolanie obžalovanej, jej zákonných zástupcov a sestry zamietol ako nedôvodné,” vyhlásila v utorok hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová Záborská. Krajský súd potvrdil trest Okresného súdu v Žiline vo výmere 12 rokov a 4 mesiace.

16-ročný gymnazista Tomáš T. prišiel o život v máji roku 2019 v byte na žilinskom sídlisku. Zomrel na mieste činu, na jeho tele sa našlo až neuveriteľných 52 bodno-rezných rán. Nemal šancu prežiť, vykrvácal priamo v byte. Podľa súdu mala vraždiť jeho kamarátka Judita K. Motívom mal byť veľký afekt. Judita však vinu odmieta a v jej nevinu veria aj jej rodičia.

Juditin otec Miloš tvrdí, že jeho dcéra netrpí žiadnou duševnou chorobou. “Zo žiadnej strany v rodinách také niečo nemáme. Judi je úplne v poriadku, je zdravá a je nevinná,” vyhlásil jej otec s tým, že Judita prežíva obrovské trápenie. “Ja jej stále verím a verím, že sa ešte spravodlivosť ukáže. Uvidíme, na koho sa obrátime, ale možno aj na Najvyšší súd,” dodal Juditin otec.

Tomuto desivému prípadu sa ešte pred rozsudkom Krajského súdu v Žiline venovala aj relácia RTVS Reportéri. Pozrite, čo všetko v nej odznelo.

Video: YouTube