Hejter, kjút, čil, flexiť. Chápete výrazy dnešnej mládeže? (kvíz)

Dnešná generácia je obklopená rýchlym vývojom technológií a globalizácie, čo prináša so sebou aj nové trendy a výrazy. V našom kvíze sa budeme venovať anglickým slovám, ktoré si postupne našli svoje miesto v slovenskom jazyku. Vašou úlohou bude označiť správny slovenský preklad týchto slov, ktoré sa stali bežnou súčasťou našej reči. Môžete sa tešiť na zaujímavé výrazy ako “hater”, “cool”, “cute”, “chill” a mnoho ďalších. Bez ohľadu na to, či ste nováčik alebo expert, tento kvíz vás bude baviť a uvidíte, ako dobre poznáte výrazy dnešnej doby. 

Keď dokončíš náš test, radi by sme ťa požiadali, aby si nás podporil/a jednoduchým spôsobom. Prosíme, zdieľaj s nami tvoje dojmy v komentároch na našej Facebook stránke, a to buď o tom, ako sa ti test páčil, alebo koľko bodov si dosiahol či dosiahla. Toto gesto bude pre nás veľmi cenné.  Ak bol test pre teba príjemným zážitkom, môžeš ho zdieľať aj s tvojimi priateľmi. Pre viac podobných testov navštív prosím tento odkaz.

 

Na záver, dúfame, že vám tento kvíz priniesol nielen zábavu, ale aj možnosť spoznať a overiť si svoje znalosti výrazov dnešnej generácie. Je fascinujúce sledovať, ako sa jazyk mení a prispôsobuje sa novým trendom a vplyvom.