Gynekológ-podvodník (38) “vyšetroval” pacientky: Ordináciu mal v byte u priateľky

Rakúsky súd poslal na tri roky do väzenia muža, ktorý sa neoprávnene vydával za ženského lekára. Štyridsaťosemročný Viedenčan do roku 2018 pracoval ako pokladník v supermarkete, potom však začal vystupovať ako gynekológ a dopustil sa konania, ktoré súd označil za závažný podvod. Informovala o tom agentúra APA. Rozsudok je právoplatný.

Muž si najskôr zakúpil masážny pult a z druhej ruky spolu s gynekologickým kreslom, ktoré predávajúcemu navyše ani nezaplatil. Zaobstaral si aj všetky pomôcky potrebné pre bežné vyšetrenie pacientok. Ordináciu si vytvoril v byte svojej vtedajšej priateľky, na ktorého dvere vylepil ceduľku, kde sa prezentoval ako atestovaný lekár. Použil pritom meno skutočne existujúceho gynekológa, ktorý však svoju prax prevádzkoval ďaleko od Viedne.

Cez inzerát si nezabudol zaistiť ani upratovačku, ktorú po príchode do úplne čistej pracovne presvedčil k lekárskemu vyšetreniu. Iná jeho obeť súhlasila s aplikáciou celkovo piatich injekcií, ktoré ju mali každé tri mesiace chrániť pred nechceným počatím. Jedna dávka, v ktorej bola v skutočnosti čistá voda, stála ženu 45 eur. Aj ona sa od odsúdeného muža nechala vyšetriť. Podľa agentúry APA “žena našťastie neotehotnela”.

Na stopu falošného gynekológa priviedol vyšetrovateľov lekár, za ktorého sa 48-ročný muž vydával. Policajtom oznámil, že na jeho meno ktosi vo Viedni prevádzkuje ďalšiu lekársku prax.

Prokuratúra pôvodne vinila muža aj z trestného činu sexuálneho zneužívania. Ten sa jej ale nepodarilo dokázať a vyšetrovanie bolo už skôr zastavené.

falošný gynekológ viedeň rakúsko