Preskočiť na obsah
Home » Filmová Popoluška Libuše Šafránková (†68): Milovanú herečku trápila ťažká choroba

Filmová Popoluška Libuše Šafránková (†68): Milovanú herečku trápila ťažká choroba

Filmový svet nedávno zasiahla smutná udalosť, keď vo veku 68 rokov zomrela talentovaná herečka Libuše Šafránková. Mnohí si ju spájajú najmä s legendárnou hranou rozprávkou Tri oriešky pre Popolušku, kde stvárnila hlavnú úlohu.

Umelkyňa bola 7. júna, v deň svojich 68. narodenín, hospitalizovaná v pražskej nemocnici a v utorok podstúpila náročnú operáciu. O deň na to, bohužiaľ, zomrela. Herečka však takmer prišla o život už pred niekoľkými rokmi, keď bojovala s ťažkou diagnózou.

Nadaná herečka Libuše Šafránková, ktorá za svoj život stvárnila nespočet ikonických rolí, v roku 2014 prešla vskutku ťažkými okamihmi, keď ju postihla zákerná rakovina pľúc a ona musela podstúpiť náročnú operáciu, pri ktorej jej odobrali zhubný nádor. Potom nasledovala ďalšia liečba.

“Ľahké to naozaj nebolo … Beriem to všetko s obrovskou pokorou, a preto nikomu radšej nehovorím, že mi je fajn. Pokorne ďakujem tomu hore, ale nikdy neviete. Vesmír je veľmi nevyspytateľný a hravý. Vždy vás môže prekvapiť,” prezradila Blesku krátko po zákroku Libuše Šafránková.

Herecká profesia išla v ťažkých časoch stranou, zdravotný stav spoločne s rodinou boli prednejšie. Veľkou oporou sa tiež ukázal byť manžel Josef Abrhám. O 7 rokov neskôr svoj boj o život definitívne prehrala.

Libuše Šafránková bola 7. júna, v deň svojich šesťdesiatychôsmych narodenín, hospitalizovaná v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí, kde v utorok podstúpila náročnú operáciu. Podľa informácií portálu Blesk.cz bola prijatá v pavilóne A6, kde sídli onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračných ochorení a centrum pľúcnej endoskopie. Zomrela v stredu 9. júna.

« z 7 »