Doplniť číslo v názve rozprávky dokáže iba pravý macher! Si to ty?

Orientujete sa vo svete rozprávok? Pokiaľ áno, doplniť číslo do ich názvu vám nebude robiť problém. Vyskúšajte a uvidíte, ako dobre ste úlohu zvládli. Prajeme vám veľa šťastia.

Čísla sa často objavujú v názvoch rozprávok ako symbolické prvky, ktoré majú vyjadriť dôležitosť, poučenie alebo príbeh samotný. Napríklad, rozprávka “Tri oriešky pre Popolušku” odkazuje na tri dary, ktoré hlavná hrdinka potrebuje získať pre svoje prežitie. “Siedmy syn” zase odkazuje na jediného syna, ktorý môže zachrániť kráľa a krajinu. Čísla tiež často symbolizujú konkrétne vlastnosti alebo charakteristiky postáv v príbehu. Napríklad v rozprávke “Deväť mačiatok” sa deväť mačiatok združuje, aby zachránili svoju matku pred nebezpečenstvom.

Názvy rozprávok s číslami tiež často odkazujú na konkrétne čísla v kultúrnych alebo náboženských tradíciách, ktoré majú významný význam. Napríklad, v pohanských tradíciách sa “Deväť” často považuje za magické číslo, ktoré symbolizuje plnosť a dokonalosť.

traja mušketieri

Pochváľte sa nám, budeme radi

Po dokončení úlohy nám do komentára na Facebooku napíšte, ako sa vám v nej darilo. Stačí uviesť počet získaných bodov. My budeme veľmi radi. Takýmto jednoduchým a rýchlym spôsobom podporíte našu prácu. A ak sa vám vedomostná úloha páčila, zdieľajte ju medzi priateľmi. Viac podobných kvízov nájdete >>TU<<