Dokážeš vyriešiť úlohy, ktoré vymyslel sám Einstein? Ak áno, si výnimočný

Traduje sa, že nasledujúce logické hádanky predložil slávny nemecký fyzik Albert Einstein, považovaný za jedného z najmúdrejších ľudí v histórii ľudstva, svojim žiakom. Navyše údajne taktiež vyhlásil, že ju dokážu vyriešiť iba 2 % ľudí. Si výnimočný a patríš medzi nich?

Správne odpovede k úlohám nájdete na poslednej strane. Skúste však najskôr nad nimi poriadne porozmýšľať, a až potom si pomôžte riešeniami.

Pochváľte sa nám, budeme radi

Po dokončení úlohy nám do komentu na Facebooku napíšte, ako sa vám v nej darilo. Stačí uviesť počet získaných bodov. My budeme veľmi radi. Takýmto jednoduchým a rýchlym spôsobom podporíte našu prácu. A ak sa vám táto vedomostná úloha páčila, zdieľajte ju medzi priateľmi, nech sa aj oni môžu otestovať. Viac podobných úloh nájdete >>TU<<

Einstein

Logická úloha č.1 – Medveď

Začneme tou najjednoduchšou.

Stretol sa raz človek s medveďom. Okolo bola pustatina, nablízku nebol iný človek ani iný medveď. Obaja sa poriadne zľakli a začali utekať. Človek utekal smerom k severu, medveď smerom k západu. Človek sa zastavil, zamieril presne smerom na juh a medveďa zastrelil. Akej farby bol medveď?

Ak to neviete, pomôžem vám, ako treba otázku poňať: Keby medveď bežal 3,14-krát rýchlejšie než človek (stále na západ), mohol tento človek vystreliť priamo pred seba, ale pre korisť by musel ísť na juh?

>>>Úlohu č.2 nájdete na ďalšej strane TU<<<