Definitívne rozhodnutie hokejového zväzu SR: Hráči z KHL nenastúpia na MS v hokeji

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie rozhodlo, že hráči pôsobiaci v ruskej KHL nebudú môcť hrať za národný tím do konca sezóny.

Toto rozhodnutie bolo prijaté po rozhovoroch s hráčmi v rámci neoficiálneho reprezentačného kempu. Dôvodom je potreba pokojnej prípravy tímu a stopercentnej koncentrácie na nadchádzajúci turnaj.

Slovenský zväz ľadového hokeja informoval o tejto zmene na oficiálnej webovej stránke. V Bratislave sa začal neoficiálny kemp so šiestimi hráčmi, ktorí ukončili svoje klubové sezóny a sú k dispozícii pre reprezentáciu.

„Uplynulé týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii MS. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na turnaj bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z nominácie na šampionát vynecháme,“  uviedol portál hockeyslovakia.sk zo spoločného stanoviska tímu a samotných hráčov.

V Bratislave sa začal neoficiálny tréningový tábor s šiestimi hráčmi, ktorým sa skončila klubová sezóna. Šestica hráčov pozostáva z brankárov – Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek, ako aj útočníkov – Viliam Čacho, Marek Hrivík a Šimon Petráš.

MS v hokeji hráči z khl zákaz

Zdroj: RTVS, hockeyslovakia.sk / Foto: Facebook – MS v hokeji