Čo viete o Vojne vo Vietname? Odpovedzte v kvíze

Vojna vo Vietname bol ozbrojený konflikt, ktorý prebiehal v rokoch 1955 až 1975 ako pozemná vojna v Južnom Vietname a hraničných oblastiach Kambodže a Laosu, a ako letecká vojna nad Severným Vietnamom. Spomínaný vojenský konflikt patrí medzi jednu z najvýznamnejších udalostí 20. storočia, pretože mal hlboký dopad na svetové dejiny.

Nasledujúci kvíz vás prevedie kľúčovými udalosťami, postavami a dôležitými aspektmi vietnamskej vojny. Budete mať príležitosť preskúmať hlbší význam tohto konfliktu, jeho vplyv na globálnu politiku a spoločnosť, a taktiež sa dozviete o rôznych perspektívach, ktoré sa týkajú tohto tragického obdobia dejín. Pripravte sa na vzrušujúcu výzvu a na to, aby ste si rozšírili svoje znalosti o vojne vo Vietname!

Ako na to?

V teste je pre vás pripravených dokopy 11 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to! Samozrejme, ak sa vám kvíz páčil a chcete si zmerať svoje sily s vašimi priateľmi, nezabudnite ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Veľmi nás tým navyše aj potešíte. Viac kvízov a zábavy nájdete TU.

vojna vo vietname vietnamská test kvíz
Čata je film režiséra Olivera Stona z roku 1986 odohrávajúci sa počas vietnamskej vojny. Vo filme hrali Tom Berenger, Willem Dafoe, Charlie Sheen, Keith David, Kevin Dillon, John C. McGinley, Forest Whitaker a Johnny Depp.

kvíz