Adopcia dieťaťa u Vinczeovcov: Viktor priznal, či by chceli rómske dieťa

Moderátor Viktor Vincze je otvorený človek a nemá problém verejne hovoriť o akejkoľvek tabuizovanej téme. S manželkou Adelou už pred 2 rokmi hovorili o problémoch s neplodnosťou. Obaja otvorene priznávajú, že už nejaký čas uvažujú aj o adopcii dieťaťa. Prijali by manželia Vinczeovci aj rómske dieťa? Viktor vyšiel s pravdou von.

Viktora Vinczeho sleduje na Instagrame viac ako 150-tisíc ľudí. Pravidelne sa im prihovára a ponúka im možnosť “spýtať sa na čokoľvek”. Keď sa jeden z jeho fanúšikov opýtal na to, či by si chceli adoptovať aj dieťa z rómskej komunity, moderátor nemal problém odpovedať. A jeho stanovisko bolo súhlasné.

Raz bude s nami na tomto gauči možno sedieť aj dieťa rómskeho pôvodu. To je odpoveď na vašu víkendovú otázku, či by sme v rámci adopcie prijali aj malú Rómku alebo Róma. Prijali. Dnes som narazil na prieskum, čoraz menej Slovákov je ochotných osvojiť si deti tejto etnicity a tak potom končia v ústavnom systéme. Neviem, či to súvisí s konkrétnymi skúsenosťami, historickými kontextami, predsudkami, či len nedostatkom informácií, ale my sme pri tom neváhali ani chvíľu a obojstranný súhlas prišiel akosi automaticky. Možno to v našom prípade nakoniec dopadne tak, že k nám vôbec žiadne dieťa nepríde, ani tmavé, ani svetlé, lebo to ani my nebudeme vo finále cítiť. Ale nevyradili sme ho dopredu len pre jeho farbu pleti. Každé dieťa by totiž potrebovalo rodinu a kvalitné zázemie. No to rómske je ihneď po narodení v nevýhode,” napísal Viktor otvorene na sociálnej sieti.

Adela v Viktor Vinczeovci
Adela v Viktor Vinczeovci
Adela v Viktor Vinczeovci
Adela v Viktor Vinczeovci
Adela v Viktor Vinczeovci
Adela v Viktor Vinczeovci

Zdroj/Foto: Instagram